Według Schüco sprzedaż krajowa okien spadnie, ale wzrośnie eksport

Red.: |Data publikacji:

Schüco w Polsce zakończyło pierwszy kwartał ze wzrostem sprzedaży. Firma spodziewa się, że eksport stolarki z naszego kraju będzie nadal rósł.

Schüco, dostawca systemów do produkcji stolarki z PCW, pierwszy kwartał zakończyło na plusie. Firma zrealizowała swoje plany sprzedażowe z nadwyżką, wzrost zanotowany jest zarówno pod względem wartości obrotów, jak i tonażowo. Na wyższą wartość sprzedaży z pewnością wpłynęły podwyżki, które zaczęły się w przypadku firmy w maju 2021 r. Pierwszy kwartał w minionym roku był wciąż ze starymi cenami, dlatego obecnie wyniki firma porównuje jeszcze do niskiej bazy.

Według Marka Mędrka z Schüco, należy się spodziewać spadku zamówień na stolarkę na rynku polskim. Klienci rezygnują z inwestycji ze względu na niepewną sytuację rynkową, przede wszystkim z powodu rosnących cen materiałów budowlanych. Na tę niepewność wpływa także wojna za naszą wschodnią granicą. Jednak widoczny jest wzrost wartości eksportu stolarki, szczególnie do krajów, w których prowadzone są programy remontowe, na przykład we Włoszech. Dlatego, według Marka Mędrka, eksport stolarki z naszego kraju powinien rosnąć.

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1