Warema zakończyła trudny rok na plusie

Autor: |Data publikacji:

Grupa Warema, do której należy Anwis, zakończyła rok 2023 niewielkim wzrostem.

Miniony rok Grupa Warema zakończyła sprzedażą w wysokości 753 mln euro w stosunku do 750 mln w 2022 roku. Firma podaje, że ten sukces w czasie pełnym wyzwań udało się osiągnąć dzięki oszczędnościom i środkom podjętym w celu poprawienia efektywności.

Angelique Renkhoff-Mücke, dyrektor generalna Waremy przyznaje, że:

Te działania pomogły nam osiągnąć naprawdę solidny wynik za rok 2023, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogólną trudną sytuację. Rok 2024 nie będzie łatwy i będzie wymagał od nas więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Mimo wprowadzonych oszczędności, firma jednak stale inwestuje w rozwój. Kontynuowana była rozbudowa magazynu w siedzibie firmy w Marktheidenfeld – z powodu rosnącej potrzeby zwiększenia wydajności. Budynek został tak zaprojektowany, by spełnia wysokie wymagania dotyczące efektywności energetycznej. Zamontowana jest tu instalacja fotowoltaiczna i tzw. żywa fasada.

warema_Marktheidenfeld
Siedziba Waremy w Marktheidenfeld z widoczną „żywą” fasadą magazynu. Fot. Warema.

Warema stara się także podjąć działania, by utrzymać miejsca pracy i przetrwać trudne czasy z obecnym zespołem. Uważa bowiem, że brak wykwalifikowanej siły roboczej to obecnie długoterminowe wyzwanie. Firma planuje przyjmowanie stażystów i podnoszenie kwalifikacji pracowników.

Zobacz również

Grupa Kęty otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie spółki Selt

Grupa Kęty otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie spółki Selt

Grupa Kęty opublikowała komunikat o uzyskaniu zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką Selt.

Wyniki i perspektywy sprzedaży okien w Szwajcarii

Wyniki i perspektywy sprzedaży okien w Szwajcarii

Szwajcaria jest kolejnym krajem, który odczuwa problemy na rynku stolarki okiennej. Okazuje się, że popyt na okna stale maleje.

Rozbudowa parków maszynowych u kilku producentów

Rozbudowa parków maszynowych u kilku producentów

Zapotrzebowanie producentów stolarki na maszyny jest nadal widoczne. Okazuje się jednak, że firmy, które je oferują, proponują również inne usługi. Ich celem jest dodatkowe zwiększenie zainteresowania i nakręcanie popytu.

1