VELUX neutralny węglowo

Red.: RK |Data publikacji: 2020-09-02

Grupa VELUX postanowiła stać się jednym z nielicznych na świecie przedsiębiorstw, które w ogóle nie emitują CO2. Nazwała ten swój nowy cel strategią Dożywotnej Neutralności Węglowej, którą osiągnie na swój setny Jubileusz w roku 2041. Pomogą w tym dostawcy Veluxa oraz światowa organizacja WWF.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskiej Palmiarni, prezes Velux Polska, pan Jacek Siwiński (na zdjęciu) poinformował o nowej strategii Grupy VELUX, która zakłada jej Neutralność Węglową dla środowiska. Cel ten osiągnięty zostanie w roku 2041 na Jubileusz 100-lecia Veluxa. W pierwszym kroku, do roku 2030, grupa m.in. zredukuje o połowę ilość odpadów u siebie i swoich dostawców, wdroży czujniki i automatykę w 1/3 swoich produktów, zorganizuje alternatywne źródła energii dla swoich zakładów. Stopniowo dojdzie do sytuacji, gdy po swojej działalności nie będzie zostawiać żadnego śladu węglowego, czyli ani grama CO2, zatruwającego naszą atmosferę.

Grupa VELUX bierze na siebie zobowiązanie nie tylko wobec przyszłości, ale też postanawia zneutralizować te ilości CO2, które w ciągu 80 lat swojej działalności wytworzyła. W tym celu podpisała umowę o współpracy z organizacją WWF, na mocy której sfinansuje odtworzenie obszarów leśnych w takich krajach jak Ekwador, Uganda czy Mjanma. Dzięki tym działaniom nowe lasy będą w stanie pochłonąć w ciągu 20 lat ponad 5,6 mld ton CO2, a więc znacznie więcej niż dotychczas powstało go w wyniku działalności Veluxa. Będzie to jedna z pierwszych na świecie firm, które mogą powiedzieć o sobie, że ich działalność nie wpłynęła negatywnie na globalny klimat.

Zobacz również

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

BAU 2021 to już tylko targi online zamiast hybrydowych

Targi Monachijskie poinformowały, że nadchodząca edycja targów BAU odbędzie się jednak tylko w formule online. Decyzję podjęto po analizie wyników ostatniej ankiety przeprowadzonej wśród wystawców.

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Forbes ogłosił ranking najbogatszych self-made kobiet Ameryki. Na pierwszym miejscu uplasowała się Diane Hendricks, właścicielka ABC Supply, hurtowego dystrybutora pokryć dachowych, sidingów i okien w Ameryce.

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Duże wzrosty w Somfy po trudnej wiośnie

Somfy podsumowało trzy kwartały. W tym okresie wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 937,2 mln euro w stosunku do 916,5 mln w 2019 r.

1