VELUX neutralny węglowo

Red.: RK |Data publikacji: 2020-09-02

Grupa VELUX postanowiła stać się jednym z nielicznych na świecie przedsiębiorstw, które w ogóle nie emitują CO2. Nazwała ten swój nowy cel strategią Dożywotnej Neutralności Węglowej, którą osiągnie na swój setny Jubileusz w roku 2041. Pomogą w tym dostawcy Veluxa oraz światowa organizacja WWF.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskiej Palmiarni, prezes Velux Polska, pan Jacek Siwiński (na zdjęciu) poinformował o nowej strategii Grupy VELUX, która zakłada jej Neutralność Węglową dla środowiska. Cel ten osiągnięty zostanie w roku 2041 na Jubileusz 100-lecia Veluxa. W pierwszym kroku, do roku 2030, grupa m.in. zredukuje o połowę ilość odpadów u siebie i swoich dostawców, wdroży czujniki i automatykę w 1/3 swoich produktów, zorganizuje alternatywne źródła energii dla swoich zakładów. Stopniowo dojdzie do sytuacji, gdy po swojej działalności nie będzie zostawiać żadnego śladu węglowego, czyli ani grama CO2, zatruwającego naszą atmosferę.

Grupa VELUX bierze na siebie zobowiązanie nie tylko wobec przyszłości, ale też postanawia zneutralizować te ilości CO2, które w ciągu 80 lat swojej działalności wytworzyła. W tym celu podpisała umowę o współpracy z organizacją WWF, na mocy której sfinansuje odtworzenie obszarów leśnych w takich krajach jak Ekwador, Uganda czy Mjanma. Dzięki tym działaniom nowe lasy będą w stanie pochłonąć w ciągu 20 lat ponad 5,6 mld ton CO2, a więc znacznie więcej niż dotychczas powstało go w wyniku działalności Veluxa. Będzie to jedna z pierwszych na świecie firm, które mogą powiedzieć o sobie, że ich działalność nie wpłynęła negatywnie na globalny klimat.

Zobacz również

Monolit zwiększa zatrudnienie

Monolit zwiększa zatrudnienie

Monolit z Zambrowa stale się rozwija. Producent stolarki planuje zwiększenie mocy produkcyjnyej, a także zatrudnienie nowych pracowników.

Początki produkcji były w garażu – Fakro ma już 30 lat

Początki produkcji były w garażu – Fakro ma już 30 lat

W styczniu tego roku Fakro obchodzi 30-lecie działalności, Firma obecnie składa się z 11 spółek produkcyjnych i 17 dystrybucyjnych.

Rozwój G-U po udanym 2020 roku

Rozwój G-U po udanym 2020 roku

G-U zalicza miniony rok do udanych, firma zanotowała wzrost sprzedaży. W tym roku firma otworzyła halę do konfekcjonowania progów.

1