Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w spółce Selt sp. z o.o. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w tym obwieszczeniu szacowana cena sprzedaży netto wyniesie ok. 380 mln zł.
W dniu 14 czerwca 2024 r. zarząd Grupy Kęty ogłosił zawarcie przedwstępnej, warunkowej umowy kupna 211 815 udziałów Selt (z siedzibą w Opolu), co stanowi 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki. Ta strategiczna transakcja, wyceniona została przez strony na ok. 420 mln złotych. Kwota ta zostanie pomniejszona o wartość długu netto. Na dzień 31 maja 2024 r. został on oszacowany na ok. 40 mln netto, więc cena netto sprzedaży wyniosłaby ok. 380 mln złotych. Transakcja ma być finansowana ze środków własnych Grupy Kęty oraz kredytów bankowych.
Realizacja umowy wymaga zgody odpowiednich organów regulacyjnych, w tym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz odpowiednich organów antymonopolowych w Czechach i Austrii. Zezwolenie antymonopolowe od UOKiK musi być wydane nie później niż do 30.09.20204 r., zaś warunki dodatkowe powinny być spełnione do 7.10.2024 r.
Według zarządu Grupy Kęty, przejęcie Selt pozwoli na wydłużenie łańcucha wartości oraz rozszerzenie portfolio produktowego w obszarze, w którym Grupa nie miała dotąd znacznego udziału. Przejęcie wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Kęty na lata 2021-2025, która zakłada możliwość akwizycji w obszarach związanych z podstawowym zakresem działalności firmy.
Pełna treść komunikatu na stronie internetowej Grupy Kęty.
Zobacz również
Wyniki austriackiego rynku drzwi wejściowych i mieszkaniowych
Rynek drzwi w Austrii odnotowuje w ostatnim czasie spadki. Dotyczy to zarówno drzwi do mieszkań, jak i wejściowych.
Przejęcia firm przez Mirolę, Dormakabę i Sanco
Przejęcia mają na celu wzmocnienie pozycji przedsiębiorstwa. W ostatnim czasie do takich firm, które się na to zdecydowały należą Mirola, Dormakaba, Sanco.
Deceuninck przejmuje spółkę So Easy System
Deceuninck w marcu tego roku ogłosił całkowite przejęcie So Easy – Decalu. Tym samym producent profili aluminiowych jest w 100 proc. własnością belgijskiego systemodawcy.