Rynek systemów aluminiowych będzie się stale rozwijał. Globalnie wzrost do 2028 r. powinien wynieść niemal 7 proc. rocznie.
Analitycy przewidują, że globalny rynek systemów aluminiowych będzie się dynamicznie rozwijał. Co więcej, eksperci spodziewają się, że w nadchodzących latach wzrost będzie wysoki . Agencja Business Research Company poinformowała, że globalna wartość rynku systemów aluminiowych wyniosła 154,48 mld dol. w 2023 r. Z kolei w bieżącym roku ma wzrosnąć do 163,96 mld dol.
Natomiast wartość tego rynku w 2028 r. roku osiągnie według prognoz już 212,12 mld dol. Analitycy zakładają, że do tego czasu średnia stopa wzrostu wyniesie 6,7 proc. rocznie.
Duże zainteresowanie aluminium w budownictwie wynikać ma m.in. z zastosowania go w tzw. zielonym budownictwie, gdzie wykorzystuje się niskoemisyjne materiały budowlane. Aluminium jest trwałe, wytrzymałe, można je poddawać recyklingowi, dlatego wzrastać będzie jego popularność.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".