Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Red.: |Data publikacji:

Grupa Rehau zdecydowała się wycofać zupełnie z Rosji. Z kolei Profine ogłosił rozpoczęcie nowej inwestycji, tym razem na Bałkanach.

Rehau to jeden z dostawców profili z PCW, który wraz z rozpoczęciem agresji Rosji na Ukrainę zdecydował się zawiesić swoją działalność w Federacji Rosyjskiej. Szerzej na ten temat pisaliśmy TU. Podobnie postępowali inni producenci profili, pisaliśmy o tym (szczegóły). Rehau jednak w ostatnich dniach maja podjął decyzję o sprzedaży swojej fabryki profili okiennych pod Moskwą. Fabryka działała od 2005 r., natomiast działalność koncernu w Rosji datowana jest tam jeszcze wcześniej. Teraz dostawca wycofuje się zupełnie z tego kraju.

Siedziba Rehau w Rosji.

W krótkim oświadczeniu firma informuje:

Grupa Rehau sprzeda swoją działalność w Rosji lokalnemu kierownictwu i całkowicie wycofa się z tego kraju. Obie strony podpisały już stosowną umowę wstępną.

Rehau w maju tego roku ma też od maja swojego reprezentanta w organizacji EPPA, która zrzesza producentów profili okiennych z PCW. Nowym prezesem organizacji został Carsten Heuer, szef dywizji okiennej w Rehau od 2017 r. Decyzję o nominacji na stanowisko prezesa podjęło walne zgromadzenie członków EPPA w Karlsruhe.

Carsten Heuer, jako nowy prezes EPPA komentuje:

Naszym wspólnym celem jest dalsze umacnianie pozycji EPPA jako siły napędowej w opracowywaniu praktycznych norm europejskich, a tym samym znaczące wspieranie prawodawstwa UE. Jako niezawodny kontakt, EPPA jest i pozostaje motorem i projektantem skutecznych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Z kolei Profine, inny duży dostawca profili okiennych, zdecydował o rozwoju działalności na Półwyspie Bałkańskim. Firma informuje, że właśnie nabyła działkę o powierzchni 600 tys. mkw. na trasie miedzy Belgradem a Nowym Sadem w Serbii. Powstanie tu zakład produkcyjny o wydajności 50 tys. ton. Fabryka zaopatrywać będzie kraje na południu i wschodzie Europy.

Zobacz również

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam od czerwca pracuje w nowej siedzibie. Firma jednocześnie przebadała na odporność ogniową wielkogabarytowe przegrody.

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał ostateczny wyrok odrzucający apelację firmy Fakro w sprawie oddalenia jej skargi przeciw Komisji Europejskiej. Wyrok kończy 16-letni okres skarg Fakro na działania firmy Velux.

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Jak zdradził w rozmowie z naszą redakcją Jan Kidaj, właściciel firmy Aliplast, ten sezon jest do tej pory udany dla tego systemodawcy z Lublina. Firma pracuje obecnie nad projektem stworzenia „Aliplastu Bis” na południu Starego Kontynentu.

1