Nowa mieszalnia Profine w Indiach

Red.: |Data publikacji:

Pod koniec kwietnia w indyjskiej fabryce Grupy Profine rozpoczęła pracę nowa mieszalnia. Jej roczna zdolność produkcyjna wynosi 9 tys. ton.

„Centrum Mieszania Kömmerling” jest najnowocześniejsza mieszalnią Profine i zdaniem firmy stanowi znaczący krok w ekspansji w Indiach. Centrum mieszania wykorzystuje m.in. formowanie VORTEX dla jednorodnych mieszanek i jest wyposażone w innowacyjny system zasysania do usuwania wilgoci. Mieści się w fabryce w miejscowości Vadodara (stan Gujarat).

Zakład, który w aktualnej lokalizacji znajduje się od 2017 r., produkuje typowe systemy profili. Zajmuje 20 tys. mkw. i jest wyposażony w 5 linii do wytłaczania profili, z opcjonalną możliwością ich foliowania.

profine-fabryka-indie1
Fabryka Profine w Vadodara, Indie

Na uroczystości otwarcia mieszalni gościło 150 osób. Obecni byli m.in. dr Peter Mrosik, właściciel i dyrektor generalny Grupy Profine, oraz Farid Khan dyrektor zarządzający Profine India Window Technology.

Profine, właściciel marek KBE, Trocal i Kömmerling, dostarcza swoje produkty do ponad 100 krajów. Oprócz fabryki w Indiach dysponuje dwoma zakładami w Niemczech, w Berlinie i Primasens, gdzie jest główna siedziba grupy. Ponadto produkuje we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Bośni i Hercegowinie, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, USA i Chinach, a także w Rosji.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1