Rehau zawiesza działalność w Rosji, rozwija w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Ponad 20 tysięcy pracowników zatrudnia niemiecki systemodawca Rehau w 54 krajach na całym świecie. Także w Rosji i na Białorusi. Firma poinformowała właśnie, że zawiesza swoją działalność w tych dwóch krajach. Kilka dni wcześniej informowała o nowej inwestycji w Polsce i na Rumunii.

– Z szokiem i wielkim niepokojem obserwujemy rozwój sytuacji i cierpienia ludzi na Ukrainie. Jako firma działająca na tym terenie, a także w Rosji i na Białorusi, podkreślamy nasze stanowisko: zdecydowanie potępiamy atak na Ukrainę i jej mieszkańców. Jest towojna przeciwko ludzkości, wolności nas wszystkich i pokojowi w Europie, a tym samym przeciwko wartościom, za którymi opowiadamy się jako Grupa REHAU – napisała firma w swoim komunikacie. – Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu naszej działalności w Rosji i na Białorusi. (…) Naszym priorytetem jest teraz bezpieczeństwo naszych kolegów i ich rodzin na Ukrainie i w czasie ucieczki. Już jakiś czas temu zaczęliśmy przygotowywać możliwe scenariusze. Konkretna pomoc jest realizowana na różnych poziomach.

Kilka dni wcześniej Grupa Rehau informowała o przystąpieniu do realizacji wartego ponad 22,4 mln euro programu rozwojowego firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Większość tych środków, bo aż 100 mln zł, pochłonie rozbudowa istniejącego od 1998 roku, centralnego zakładu w Nochowie koło Śremu. Jeszcze w tym sezonie powstanie tu nowa hala ekstruzji profili, hala surowcowa, magazyn narzędzi, ślusarnia, a także hala logistyki i komisjonowania dostaw. Dystrybuowane będą stąd produkty do całej Europy Środkowo-Wschodniej, a w przyszłości być może również na nowo do Rosji i Białorusi. Oprócz rozbudowy zakładu w Nochowie program rozwojowy Rehau zakłada również inwestycje w Rumunii: w Bukareszcie, Apahida i Cluj.

Carsten Heuer Head of REHAU Window SolutionsCarsten Heuer szef dywizji Window Solutions:

Wierzymy w dalszy rozwój rynku, chcielibyśmy go wesprzeć i zabezpieczyć nowymi inwestycjami. Dzięki rozbudowie zakładu w Nochowie, a tym samym wzmocnieniu jego pozycji regionalnej, możemy skutecznie odpowiadać na potrzeby rynku i w przyszłości jeszcze lepiej wykorzystać znakomite położenie zakładu, jako serca firmy REHAU w Europie Środkowo-Wschodniej .

Zobacz również

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Alipast na dachu swoich zakładów w Lublinie buduje instalację fotowoltaiczną, będzie to jedna z większych w Polsce.

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

1