Stolarka w sieci marketów PSB drożeje

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-11

Grupa PSB podliczyła, jak zmieniły się ceny materiałów budowlanych w marketach. Niemal we wszystkich grupach produktów notowane są wzrosty cen, w tym również w przypadku stolarki.

Grupa PSB poinformowała o zmianach cen w okresie od stycznia do maja tego roku. Jeśli chodzi o ceny w maju, to średnio wzrosły o 6,5 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Stolarka, czyli przede wszystkim drzwi, podrożały o 4,8 proc. w porównaniu do maja 2020 r. Największy wzrost PSB obserwuje w przypadku płyt OSB – w maju ceny tego produktu były wyższe o 36,2 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Natomiast w całym okresie od stycznia do końca maja wzrost cen był średnio na poziomie 5 proc. W tym czasie stolarka podrożała o 3,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Od stycznia do maja także najbardziej podrożały płyty OSB – o 24 proc.

Sklep PSB Profi w Sulejowie.

Na przełomie maja i czerwca powstały także kolejne placówki handlowe należące do Grupy PSB. Na początku czerwca zostało otwarte centrum budowlane Profi w Gdańsku Kokoszkach, market ma powierzchnię 1350 mkw. Pod koniec maja w Sulejowie otwarty został także sklep PSB Profi, którego powierzchnia wynosi 350 mkw. Sklepy PSB Profi przeznaczone są przede wszystkim do obsługi profesjonalistów w budownictwie.

Zobacz również

Targi maszyn i narzędzi

Targi maszyn i narzędzi

Na przełomie września i października w Nadarzynie odbędą się Targi Maszyn Budowlanych wraz z Targami Narzędziowymi i Prac Wykończeniowych. W Ptak Warsaw Expo będzie można zapoznać się z ofertą około 300 wystawców.

Selena ze wzrostami

Selena ze wzrostami

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Spółka odnotowała ponad 30-proc. wzrost przychodów. Natomiast drugi kwartał był lepszy o 37 proc.

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Schüco przejęło pakiet większościowy firmy Alufit, największego w Indiach producenta fasad aluminiowych. Niemiecka spółka chce osiągnąć tutaj 100 mln euro rocznych obrotów.

1