Stolarka w sieci marketów PSB drożeje

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-11

Grupa PSB podliczyła, jak zmieniły się ceny materiałów budowlanych w marketach. Niemal we wszystkich grupach produktów notowane są wzrosty cen, w tym również w przypadku stolarki.

Grupa PSB poinformowała o zmianach cen w okresie od stycznia do maja tego roku. Jeśli chodzi o ceny w maju, to średnio wzrosły o 6,5 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Stolarka, czyli przede wszystkim drzwi, podrożały o 4,8 proc. w porównaniu do maja 2020 r. Największy wzrost PSB obserwuje w przypadku płyt OSB – w maju ceny tego produktu były wyższe o 36,2 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Natomiast w całym okresie od stycznia do końca maja wzrost cen był średnio na poziomie 5 proc. W tym czasie stolarka podrożała o 3,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Od stycznia do maja także najbardziej podrożały płyty OSB – o 24 proc.

Sklep PSB Profi w Sulejowie.

Na przełomie maja i czerwca powstały także kolejne placówki handlowe należące do Grupy PSB. Na początku czerwca zostało otwarte centrum budowlane Profi w Gdańsku Kokoszkach, market ma powierzchnię 1350 mkw. Pod koniec maja w Sulejowie otwarty został także sklep PSB Profi, którego powierzchnia wynosi 350 mkw. Sklepy PSB Profi przeznaczone są przede wszystkim do obsługi profesjonalistów w budownictwie.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1