Stolarka droższa prawie o 30 proc.

Autor: |Data publikacji:

Ceny w sklepach budowlanych PSB wciąż rosną. Według danych zebranych przez jedną z większych w Polsce sieci sklepów z materiałami budowlanymi, w lipcu były wyższe o niemal 30 proc.

Polskie Składy Budowlane podliczyły zmiany cen materiałów budowlanych w lipcu i za siedem miesięcy tego roku w porównaniu z ubiegłym rokiem. Średnio w lipcu, ale także w okresie od stycznia do końca lipca, ceny wzrosły o ok. 29 proc. Jednak, jak podkreśla PSB, jeśli porównać obecne ceny z lipca do czerwca tego roku, to ten wzrost jest na poziomie jedynie 1 proc. Jest to podobna sytuacja, którą notuje PSB w okresie kilku ostatnich miesięcy tego roku, co oznacza, że obecnie dynamika wzrostu cen jest bardzo niska (zobacz analizę czerwcowych cen TUTAJ).

Jeśli jednak porównać lipiec tego roku do tego samego miesiąca z roku 2021, to widać dużą różnicę w cenach. Podrożały produkty we wszystkich analizowanych grupach, średnio o 29 proc. W przypadku stolarki cena jest wyższa o 28 proc. Najwięcej klienci musieli zapłacić za izolacje termiczne – tu odnotowano wzrost o 51 proc.

Porównując siedem pierwszych miesięcy tego roku do analogicznego okresu z 2021 r. także ogólny wzrost cen jest na poziomie 29 proc. Jeśli chodzi o stolarkę, to w omawianym okresie jej cena wzrosła o 22 proc. Najbardziej zdrożały znów produkty w grupie izolacji termicznych – tym razem o 58 proc.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.