Sporu o kontrolę nad Drutexem c.d.

Red.: RK |Data publikacji: 2019-09-22

Spór pomiędzy udziałowcami Drutexu trwa. Sąd Rejonowy w Słupsku wydał 6 września wyrok ustanawiający rozdzielność majątkową pomiędzy małżonkami Grażyną i Leszkiem Gierszewskimi – współwłaścicielami spółki Drutex SA. Wyrok nie jest prawomocny, gdyż strony mogą się wciąż odwołać od tego wyroku.

Grażyna i Leszek Gierszewski, rok 2011 , fot. Niemiec/AKPA

W sierpniu, Sąd Okręgowy w Bydgoszczy zabezpieczył roszczenie Grażyny Gierszewskiej o stwierdzenie nieważności przekształcenia działalności gospodarczej Leszka Gierszewskiego w spółkę G Inwestycje. 5 września 2019 r. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, na skutek skargi Grażyny Gierszewskiej postanowił o wykreśleniu spółki G Inwestycje z rejestru przedsiębiorców. Od tego z kolei postanowienia może wciąż odwołać się Leszek Gierszewski.

Od Redakcji:

Wydawało się, że powołanie nowego Zarządu spółki Drutex SA i marcowe postanowienie Sądu Okręgowego w Gdańsku zakończy wątpliwości wokół spraw organizacyjnych tego przedsiębiorstwa. Powołanie nowych dyrektorów, napływające informacje o nowych inwestycjach Spółki, o dobrych wynikach I półrocza, pełne szacunku słowa Prezesa Rady Ministrow RP oraz obecność Drutexu na liście najlepszych firm Pomorza zdawały się przekonanie to umacniać. Tymczasem we czwartek minionego tygodnia otrzymaliśmy od jednej z agencji PR-owych informację poddającą w wątpliwość stabilność organizacyjną tej Spółki. Powołując się na fakt wydania przez Sąd Rejonowy w Słupsku w I instancji decyzji o rozdzielności majątkowej państwa Gierszewskich, snuje się tam przypuszczenie, że uprawomocnienie tej decyzji może oznaczać, „że do czasu podziału majątku, prawa z akcji i tym samym głos decydujący o spółce Drutex S.A. będzie należał do dzieci państwa Gierszewskich – Karoliny Dobranowskiej i Jakuba Gierszewskiego – dysponujących łącznie pakietem niespełna 25% akcji”. Trochę nas zdziwiła taka forma informowania, tym bardziej, że owa agencja zapisała na swojej internetowej motto: „Zaufanie rynku do spółki to największa wartość.” A przecież tego typu informacja zaufania do Spółki na pewno nie buduje…

Zanim udało nam się skontaktować z prezesem Gierszewskim przesłano do nas oświadczenie zarządu Spółki, opublikowane w portalu money.pl . Zarząd Drutexu zarzuca w nim Grażynie Gierszewskiej, że za pośrednictwem swoich pełnomocników rozpowszechnia w mediach nieprawdziwe informacje. Przypomina, że „po wiosennych zmianach w statucie spółki niemożliwe stało się przejęcie władzy w firmie przez żonę i dzieci założyciela Drutexu”. Z tego choćby powodu pisze na koniec: “Sugerowanie więc, iż kontrolę nad Spółką miałyby uzyskać osoby dysponujące łącznie pakietem niespełna 25 proc. akcji, samo przez się wystawia negatywne świadectwo osobom silącym się na takie fantasmagorie“. Być może, ale nie mniej dziwna jest taka publiczna forma polemiki, która zaufania wcale nie wzmacnia.

Nie mamy na razie wglądu w postanowienia sądowe, stąd wstrzymamy się tymczasem od szerszego informowania o tym. Małżonkowie Gierszewscy z pewnością podzielą wreszcie swój majątek wspólny – to tylko kwestia czasu. Podważanie jednak wiarygodności Spółki i jej organów nie służy podnoszeniu jej wartości – a o nią przecież toczy się ten małżeński spór. Bo jak zapisała sobie słusznie owa agencja PR-owa „zaufanie rynku do Spółki to największa wartość”. W czyim więc interesie podważa się to zaufanie? Nie jest to chyba interes żadnego ze wspólników, a w naszym przekonaniu nie leży to chyba nawet w interesie tego rynku.

Zobacz również

Pagen ze wzrostami i nowym wizerunkiem

Pagen ze wzrostami i nowym wizerunkiem

Pagen, małopolski producent stolarki, zaprezentował nową identyfikację wizualną. Firma wprowadza również nową strategię marketingową na lata 2020-2022.

Tradycyjne targi BAU jednak odwołane!

Tradycyjne targi BAU jednak odwołane!

Zarząd Messe Munchen zdecydował o odwołaniu tradycyjnej formuły targowej przyszłorocznej edycji targów BAU (13-15 stycznia 2021) na rzecz formuły hybrydowej. Decyzja konsultowana była z wystawcami targowymi.

Aliplast rośnie dzięki fotowoltaice?

Aliplast rośnie dzięki fotowoltaice?

Lubelski Aliplast liczy w tym roku na kolejny, tym razem jednocyfrowy, wzrost przychodów. Głównie dzięki stabilnym zamówieniom na stolarkę oraz wzrostowi zamówień na fotowoltaikę. W związku z tym w Lublinie podjęto decyzje o kontynuowaniu procesów inwestycyjnych.

1