Selt oficjalnie w strukturach Grupy Kęty

Autor: |Data publikacji:

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o spełnieniu obu warunków zawartych w przedwstępnej umowie przejęcia spółki Selt. Wtedy też Grupa Kęty wydała komunikat o zabezpieczeniu finansowym transakcji. Zaakceptowała bowiem warunki umowy kredytowej z PKO BP na kwotę 350 mln złotych. Teraz obie firmy poinformowały o finalizacji umowy.

Grupa Kęty podkreśla, że podjęła decyzję o przejęciu w dużej mierze ze względu na komplementarność modeli biznesowych, które nie zawierają konkurencyjnych ani wzajemnie wykluczających się elementów. Integracja Selt odbędzie się z wykorzystaniem segmentu systemów aluminiowych działającego w ramach Grupy Kęty. Najistotniejszą rolę odegra tu sąsiadujący z aktywami Selt zakład Aluprof Opole. – Przez połączenie spółki Selt z zakładem Aluprof Opole chcemy stworzyć europejskiego lidera w branży osłon przeciwsłonecznych – podkreśla Roman Przybylski, wiceprezes zarządu Grupy Kęty odpowiedzialny za realizację procesu integracji. Proces ten będzie realizowany w ścisłej współpracy z zarządem Grupy Kęty, w szczególności z prezesem Aluprofu, Tomaszem Grelą, oraz nowym prezesem spółki Selt, Andrzejem Niedbalskim.

Integracja Grupy Kęty i Selt: cele biznesowe

Firmy współpracują blisko 20 lat, a realizowana od kilku miesięcy transakcja otwiera dla nich nowe perspektywy rozwoju. Selt oczekuje wzmocnienia swojej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym. Z kolei celem Grupy Kęty jest stworzenie w ramach jej działalności nowego segmentu. Jego przychody w punkcie wyjścia będą wynosiły ponad 1 mld złoty. Ma on funkcjonować na rynku, którego wartość firma szacuje na ok. 10 mld euro.

Dariusz Mańko, prezes zarządu Grupy Kęty:

Dariusz Mańko, prezes zarządu Grupa Kęty SA.

Spodziewam się, że Selt będzie naszą trampoliną do szerszego wejścia na rynki europejskie. Wykorzystanie wszystkich atutów, jakie niesie za sobą ta transakcja, pozwoli spółce Selt na skokowy wzrost sprzedaży w latach 2025 i 2026, a Grupie Kapitałowej Kęty na dalszy dynamiczny rozwój.

Zobacz również

Upadłości firm z branży budowlanej – nowy raport MGBI

Upadłości firm z branży budowlanej – nowy raport MGBI

Upadłości firm z branży budowlanej są przedmiotem raportu opublikowanego przez firmę analityczną MGBI. Rok 2024 był trzecim z rzędu, w którym zwiększyła się ich liczba.

Grupowe zwolnienia pracowników kolejny rok z rzędu

Grupowe zwolnienia pracowników kolejny rok z rzędu

Grupowe zwolnienia pracowników obecnie planuje 19 proc. przedsiębiorstw - podaje Manpower Group. Jest to reakcja firm na sytuację ekonomiczną.

Produkcja budowlana w Europie Środkowo-Wschodniej

Produkcja budowlana w Europie Środkowo-Wschodniej

Produkcja Budowlana na początku 2025 r. w Czechach i na Słowacji odnotowała wzrosty. Natomiast Polska i Węgry są na minusie.