Lanko poszerza rynki zbytu. Firma zaczęła ostatnio eksportować do Włoch.
Lanko inwestuje w rozwój, modernizuje swój park maszynowy i poszerza rynki zbytu. Firma zaczęła właśnie sprzedaż do Włoch. Producent był już technologicznie przygotowany do wejścia na ten rynek. Dzięki doświadczeniu w wytwarzaniu stolarki według standardów francuskich wiele procesów i rozwiązań okazało się zbliżonych również do wymagań rynku włoskiego.
Éric Calmeille przyznaje:
Dodatkowo przejęcie udziałów w kilku firmach działających na rynku polskim pozwoliło nam znacząco wzmocnić kompetencje Lanko – zarówno technologiczne, jak i jakościowe – co przełożyło się na jeszcze lepsze przygotowanie do obsługi rynku włoskiego.
Producent sprzedaje na rynek włoski m.in. ślusarkę aluminiową, Lanko korzysta tu z systemów Aluronu i Aliplastu. Także park maszynowy wyposażony jest w nowoczesne urządzenia, w tym marki Graf Synergy dystrybuowane przez Fimteca.
Zobacz również
Firmy chętniej remontują maszyny, niż inwestują w nowe urządzenia
W pierwszym półroczu Glaston odnotował spadek zamówień i wartości sprzedaży. Firmy chętniej modernizowały maszyny niż inwestowały w nowe.
Alutech wycofał się z rynku polskiego. Co dalej z klientami firmy?
Latem bieżącego roku z rynków unijnych, w tym z Polski, wycofał się Alutech. Czy dostawcy komponentów do produkcji rolet są zainteresowani klientami firmy?
Saint-Gobain: Polska i Czechy z dwucyfrowym wzrostem
Saint-Gobain odnotował ożywienie w drugim kwartale tego roku, a w Polsce firma zakończyła półrocze dwucyfrowym wzrostem.




