Grupa Kęty bliska finalizacji przejęcia Selt

Autor: |Data publikacji:

Grupa Kęty spełniła oba warunki zawarte w przedwstępnej umowie przejęcia spółki Selt. Zabezpieczyła również finansowanie transakcji, uzyskując akceptację warunków umowy kredytowej z PKO BP na kwotę 350 mln złotych. Oznacza to, że jest na ostatniej prostej do sfinalizowania tej strategicznej transakcji.

Grupa Kęty zawarła umowę kredytową z PKO BP

Grupa Kęty, w opublikowanym komunikacie, potwierdziła podpisanie umowy kredytowej z PKO BP na kwotę 350 mln zł. Ma ona pokryć koszty zakupu 100 proc. udziałów w spółce Selt. Spółka zależna Aluprof zabezpieczyła umowę kredytową zawartą na okres trzech lat i będzie poręczycielem do momentu ustanowienia pełnego zabezpieczenia rzeczowego. Bank wypłaci kredyt w złotówkach, z możliwością przewalutowania na euro. Przypominamy, że przedwstępna umowa nabycia udziałów została zawarta w połowie czerwca.

Zgoda regulatorów i zamknięcie transakcji

Firma uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także poinformowała o braku sprzeciwu ze strony austriackich organów antymonopolowych na realizację transakcji. 21.08.2024 r. został spełniony drugi warunek dodatkowy z umowy nabycia udziałów. Tym samym Grupa Kęty spełniła wszystkie warunki niezbędne do sfinalizowania przejęcia Seltu. Zamknięcie transakcji ma nastąpić najpóźniej do 15 dnia roboczego od momentu poinformowania sprzedających o spełnieniu wszystkich warunków.

Zobacz również

Raport Grupy Deceuninck za pierwsze półrocze 2024 roku

Raport Grupy Deceuninck za pierwsze półrocze 2024 roku

Niedawno został opublikowany raport Grupy Deceuninck. Prezentuje on sytuację finansową w pierwszej połowie roku 2024.

Raport finansowy Dormakaba za rok 2023/24

Raport finansowy Dormakaba za rok 2023/24

W raporcie finansowym Dormakaba podkreśla, że w roku obrotowym 2023/24 uzyskała dobre wyniki. Dotyczy to zarówno wzrostu organicznego, jak i rentowności.

Opinie producentów na temat eksportu wyrobów ze Wschodu

Opinie producentów na temat eksportu wyrobów ze Wschodu

Eksport wyrobów ze Wschodu, w tym m.in. z Chin oraz Indii, jest jednym z przejawów wzrostu gospodarczego tych krajów. Taka sytuacja jest dostrzegalna w wielu segmentach światowej gospodarki.