Selena przechodzi pandemię ze wsparciem rządowym

Autor: |Data publikacji:

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził fabrykę chemii budowlanej w Dzierżoniowie, należącą do Grupy Selena. Wizyta była okazją do rozmowy na temat wsparcia przedsiębiorców w czasach pandemii.

Delegacja przedstawicieli polskiego rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedziła fabrykę Libra,  Jest to zakład działający na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, należący do Grupy Selena. Wśród gości byli także wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa i wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. Rolę gospodarza w fabryce pełnił Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Seleny.

Szef Seleny przyznał, że jego firma skorzystała z pomocy w ramach tarczy antykryzysowej. Dzięki tym środkom łatwiej było utrzymać ponad 600 stanowisk pracy. Premier Morawiecki poinformował, że na wsparcie przedsiębiorców zostało już przyznane 175 mld zł. Te środki pomogły w całym kraju na utrzymanie 5 mln miejsc pracy.

Mateusz Morawiecki wraz z delegacją zwiedził fabrykę Libry i poznał produkty, jakie są tu wytwarzane. Libra jest jednym z dwóch europejskich zakładów Seleny, w których wytwarzane są kleje i uszczelniacze, sprzedawane na rynkach europejskich oraz do Kataru, Korei Południowej i Indii. To kolejny raz w ostatnich miesiącach, gdy do fabryki Seleny przybywa przedstawiciel rządu polskiego. W czerwcu zakład odwiedziła Marena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.