Selena chce ochronić miejsca pracy

Red.: MR |Data publikacji: 2020-06-10

Grupa Selena ochroniła dotąd około 600 miejsc pracy – poinformował Krzysztof Domarecki, prezes firmy, podczas wizyty minister pracy w zakładzie w Dzierżonowie. 

Zakład Libra w Dzierżoniowie zwiedziła 8 czerwca Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, której towarzyszył Jarosław Kresa, wojewoda dolnośląski. Gości oprowadzał po fabryce Krzysztof Domarecki, prezes Seleny. W Librze produkowane są kleje i uszczelniacze marki Tytan. Produkty z Dzierżoniowa są eksportowane m.in. do Kataru, Korei Południowej czy Indii. W okresie pandemii fabryka zderzyła się z ograniczeniami w działalności. Selena otrzymała wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej, dzięki czemu udało się zachować miejsca pracy w polskich zakładach produkcyjnych, m.in. we wspomnianej fabryce w Dzierżoniowie.

Prezes Seleny podkreślał:

W Librze zatrudniamy 114 pracowników i zgodnie z polityką zarządu zakład nie przeprowadzał zwolnień w okresie pandemii. Tym bardziej cieszymy się ze spotkania z panią minister i z możliwości bezpośredniej rozmowy na temat wsparcia gospodarki w tym szczególnym momencie. Dzięki rządowej pomocy łącznie w Grupie Selena ochroniliśmy prawie 600 miejsc pracy. Chociaż nie wszystkie spółki są objęte tarczą – efekt ten zamierzamy utrzymać w skali globalnej.

Selena ma obecnie 35 spółek w 17 krajach na świecie. Zakłady produkcyjne znajdują się w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Hiszpanii i Kazachstanie. Krzysztof Domarecki przedstawił pani Minister inne rządowe programy pomocowe z których dotychczas skorzystała Selena w Europie, USA i w Chinach.

Zobacz również

Mercor odbudował już portfel zamówień

Mercor odbudował już portfel zamówień

Gdański Mercor, czołowa europejska firma segmentu zabezpieczeń ppoż., nie odczuł zanadto komplikacji sprzedażowych spowodowanych koronawirusem. Spółka odbudowała już ubiegłoroczną wartość portfela zamówień, ale też uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów.

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Grupa odnotowała spadek o 2,4 proc. Przychody wyniosły 602,17 mln zł w porównaniu do 617,15 mln zł.

Aluprof na czele rankingów okien aluminiowych

Aluprof na czele rankingów okien aluminiowych

Firma debesto.com zaczęła tworzyć rankingi dla produktów znajdujących się w swojej ofercie. Internetowy dystrybutor stolarki i ślusarki otworowej opublikował niedawno ranking ciepłych okien aluminiowych. Na jego szczycie znalazł się Aluprof z systemem MB-86.

1