Selena chce ochronić miejsca pracy

Red.: MR |Data publikacji: 2020-06-10

Grupa Selena ochroniła dotąd około 600 miejsc pracy – poinformował Krzysztof Domarecki, prezes firmy, podczas wizyty minister pracy w zakładzie w Dzierżonowie. 

Zakład Libra w Dzierżoniowie zwiedziła 8 czerwca Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, której towarzyszył Jarosław Kresa, wojewoda dolnośląski. Gości oprowadzał po fabryce Krzysztof Domarecki, prezes Seleny. W Librze produkowane są kleje i uszczelniacze marki Tytan. Produkty z Dzierżoniowa są eksportowane m.in. do Kataru, Korei Południowej czy Indii. W okresie pandemii fabryka zderzyła się z ograniczeniami w działalności. Selena otrzymała wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej, dzięki czemu udało się zachować miejsca pracy w polskich zakładach produkcyjnych, m.in. we wspomnianej fabryce w Dzierżoniowie.

Prezes Seleny podkreślał:

W Librze zatrudniamy 114 pracowników i zgodnie z polityką zarządu zakład nie przeprowadzał zwolnień w okresie pandemii. Tym bardziej cieszymy się ze spotkania z panią minister i z możliwości bezpośredniej rozmowy na temat wsparcia gospodarki w tym szczególnym momencie. Dzięki rządowej pomocy łącznie w Grupie Selena ochroniliśmy prawie 600 miejsc pracy. Chociaż nie wszystkie spółki są objęte tarczą – efekt ten zamierzamy utrzymać w skali globalnej.

Selena ma obecnie 35 spółek w 17 krajach na świecie. Zakłady produkcyjne znajdują się w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Hiszpanii i Kazachstanie. Krzysztof Domarecki przedstawił pani Minister inne rządowe programy pomocowe z których dotychczas skorzystała Selena w Europie, USA i w Chinach.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1