Dla Teknosa 2021 r. był pełen trudności, mimo to spółka zakończyła sezon ze wzrostem. Bieżący rok zaczął się od dużych wyzwań.
Teknos, dostawca farb i lakierów m.in. do stolarki otworowej w tym roku przede wszystkim skupia się na osiągnięciu rentowności. Firma, tak jak wiele innych na rynku, mierzy się z wieloma trudnościami, takimi jak wysoki wzrost cen, dostępność surowców i rosnące koszty energii. Dlatego, jak przyznaje Teknos, rentowność w działalności musi być teraz w centrum uwagi. Ponadto producent farb wyznaczył sobie cel, by się rozwijać, dla firmy szczególnie ważny jest tu rynek azjatycki.
Na obecną działalność firmy z pewnością wpływa decyzja z kwietnia tego roku, by stopniowo wycofywać się z działalności z Rosji. Teknos nie tylko zamknął biuro handlowe w Federacji Rosyjskiej, ale także zrezygnował z produkcji w tym kraju. Zakład produkcyjny w Sankt Petersburgu został zbudowany zaledwie kilka lat temu, w 2014 r. Teknos informował pod koniec kwietnia, że szuka podmiotu, który mógłby kontynuować działalność fabryki. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Teknos podsumował także dane handlowe z minionego roku. Firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 419 mln euro. Jest to wynik o 9 proc. wyższy w stosunku do 2020 r. Z kolei wartość wskaźnika EBITDA wyniosła 26 mln euro. Przedsiębiorstwo jest zadowolone z wyników, bo udało się je osiągnąć w okresie, gdy występowały braki w dostępności surowców, wzrost cen i wciąż dotkliwa pandemia. Jako jedno z ważniejszych wydarzeń w minionym roku było dla firmy otwarcie w Polsce nowego biura. To pierwsza placówka w Teknosie, która, według firmy jest „w pełni hybrydowa” i zaprojektowana tak, by pracownicy dobrze się w niej czuli. Uwzględniona zostały tu także aspekty środowiskowe. O nowym biurze w Warszawie można przeczytać TUTAJ.
Zobacz również
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.
Forum Webinar 2025 #1 – poznaj nowości na sezon 2025
Już 15 maja pierwsze w tym roku spotkanie online w ramach Forum Webinar. Wydarzenie będzie poświęcone prezentacji nowości produktowych przygotowanych przez dostawców i producentów na sezon 2025.