Teknos pracuje już w nowej siedzibie

Red.: |Data publikacji:

Teknos w Polsce przeprowadził się w pierwszych dniach grudnia do nowej siedziby. Biuro i centrum logistyczne znajdują się w Warszawie.

Teknos, producent farb, lakierów i powłok przemysłowych przeniósł się właśnie do nowej siedziby w Warszawie. Producent chemii wynajął ponad 5,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Hillwood Park Targówek. To obiekt oddalony zaledwie 850 m od poprzedniej lokalizacji.

Wizualizacja Hillwood Warszawa Targówek.

W nowej siedzibie zastosowano wiele ekologicznych i inteligentnych rozwiązań oraz takich, które poprawiają wydajność energetyczną budynku. Na przykład duże okna zapewnią dostęp światła, który pozwoli zaoszczędzić ok. 20 proc. energii na oświetlenie. Firma starannie dobierała materiały do wyposażenia wnętrz, są to na przykład farby o niskiej emisyjności czy dywany, dzięki którym zmniejsza się stężenie pyłów w powietrzu. Wiele elementów wyposażenia pochodzi z recyklingu, a klamki drzwiowe pokryte są powłokami antybakteryjnymi marki Teknos.

W budynku zainstalowane zostały także gniazda do ładowania samochodów elektrycznych i wózków. Jest tu także technologia pozwalająca na zdalny odczyt energii dla inteligentnego zarządzania energią, a specjalnie przygotowana armatura wpłynie na oszczędność wody. Budynek przeszedł certyfikacją BREEAM określająca przyjazność budynku dla środowiska naturalnego na poziomie Good.

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1