Rekordowo wysoka sprzedaż mocowań

Red.: |Data publikacji:

Grupa Fischer miniony rok zakończyła rekordowymi wynikami. Firma dostarczające mocowania miała niecały miliard euro obrotów.

Fischer zalicza 2021 rok do bardzo udanych, firma osiągnęła wynik brutto ze sprzedaży w wysokości 988 mln euro. To więcej w porównaniu do roku ubiegłego o 14 proc. Największy wzrost obrotów, 18-procentowy, zanotowany został w segmencie Fischer Fix Systems – czyli produktów przeznaczonych do mocowania, jak kotwy, mocowania chemiczne itd.

W segmencie produktów dla motoryzacji firma miała jednak gorsze wyniki. Rynek motoryzacyjny w 2021 r. nadal był trudny dla producentów i dostawców, a Fischer zanotował stratę na poziomie 4 proc. Zmniejszenie produkcji wynikało z problemu niedoboru półprzewodników w całym przemyśle związanym z produkcja samochodów.

Na dobrą, ogólną sprzedaż pozytywnie wpłynęła m.in. produktowa kampania reklamowa, którą firma prowadziła w minionym roku. Ta działalność promocyjna będzie kontynuowana w bieżącym sezonie, ze szczególnym naciskiem na temat zrównoważonego rozwoju. Ponadto Fischer w 2021 r. inwestował w rozwiązania cyfrowe. Były to m.in. aplikacje pomagające znaleźć odpowiedni produkt czy wspieranie sprzedaży detalicznej e-commerce u swoich partnerów handlowych.

Siedziba firmy Fischer w Tumlingen, centrum obsługi klienta.

Ten rok, według dostawcy mocowań, powinien być również bardzo dobry pod kątem sprzedaży. Firma spodziewa się, że jeśli nie pojawią się dodatkowe, niesprzyjające okoliczności, to obroty za ten rok powinny wzrosnąć w stosunku do 2021 r. Fischer w minionym roku zatrudniał 5400 osób, to o 200 pracowników więcej niż w 2020 r.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1