Profil

Oknoplast

Oknoplast

Producent

Ochmanów 117
32-003 Podłęże
gm. Niepołomice

E-mail: biuro@oknoplast.com.pl

WWW: https://oknoplast.com.pl

OKNOPLAST Sp. z o.o. to firma utworzona w 1994 roku przez Adama Placka, wtedy pod nazwą OKNOPLAST-Kraków. Od początku swojej działalności produkuje okna z PVC. Już w 1995 roku ilość produkowanych rocznie okien przekroczyła 26 tysięcy sztuk, a w kolejnym roku 36 tysięcy sztuk. Pierwsze okna aluminiowe produkcji Oknoplast zjechały z taśmy produkcyjnej w roku 1997. Zaledwie rok później, w 1998 firma stosowała jako pierwsza w Polsce szyby o współczynniku przenikalności cieplnej U=1.1, który jest obecnie uznawany za standard. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientom firma corocznie wprowadza innowacyjne rozwiązania.

W 2009 roku firma jako pierwsza w Polsce uzyskuje certyfikat na okno o podwyższonej odporności na włamanie w klasie WK2 (odpowiednik obecnej klasy RC2). W roku 2015 blokada błędnego położenia klamki, znacząca wpływająca na bezpieczeństwo użytkowania i możliwość otworzenia okna uchylonego z zewnątrz, jest montowana w standardzie do wszystkich okien produkcji Oknoplast.

Firma była wielokrotnie nagradzana za innowacyjność, prędkość rozwoju i osiągane wyniki finansowe, m.in. przez Centrum Analiz Branżowych tytułem Lidera Rynku Stolarki.

Artykuły o firmie

Okna i drzwi pełne innowacji

Okna i drzwi pełne innowacji

Mike Żyrek z krakowskiego Oknoplastu podzielił się swoim doświadczeniem poszukiwania nowych technologii. W opracowywaniu nowych rozwiązań dla producenta okien współpracuje on z naukowcami z wielu uczelni, a sięga także po technologie kosmiczne

OKNOPLAST z Orłem “Wprost”

OKNOPLAST z Orłem “Wprost”

W poniedziałek 13 maja w Krakowie odbyła się gala wręczenia nagród Orły „Wprost” Województwa Małopolskiego organizowana przez wydawnictwo i redakcję tygodnika. Podczas wydarzenia uhonorowano…

Okna coraz bardziej inteligentne

Okna coraz bardziej inteligentne

Mikołaj Placek, szef Oknoplastu uważa, że w tym roku obserwować będziemy ekspansję polskich okien poza rynki europejskie, a do tych produktów coraz śmielej wchodzić będą inteligentne technologie.

Oferty pracy

02Lut

WnD
specjalista ds. UR-automatyk
Województwo: Łódzkie
Branża: Producent

17Paź

OKNOPLAST Kraków
Kierownik magazynu i zaopatrzenia w obszarze aluminium
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent

20Wrz

OKNOPLAST
mechanik utrzymania ruchu
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent

11Wrz

OKNOPLAST
Specjalista ds. Planowania produkcji
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent