Profil

Oknoplast

Oknoplast

Producent

Ochmanów 117
32-003 Podłęże
gm. Niepołomice

E-mail: biuro@oknoplast.com.pl

WWW: https://oknoplast.com.pl

OKNOPLAST Sp. z o.o. to firma utworzona w 1994 roku przez Adama Placka, wtedy pod nazwą OKNOPLAST-Kraków. Od początku swojej działalności produkuje okna z PVC. Już w 1995 roku ilość produkowanych rocznie okien przekroczyła 26 tysięcy sztuk, a w kolejnym roku 36 tysięcy sztuk. Pierwsze okna aluminiowe produkcji Oknoplast zjechały z taśmy produkcyjnej w roku 1997. Zaledwie rok później, w 1998 firma stosowała jako pierwsza w Polsce szyby o współczynniku przenikalności cieplnej U=1.1, który jest obecnie uznawany za standard. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientom firma corocznie wprowadza innowacyjne rozwiązania.

W 2009 roku firma jako pierwsza w Polsce uzyskuje certyfikat na okno o podwyższonej odporności na włamanie w klasie WK2 (odpowiednik obecnej klasy RC2). W roku 2015 blokada błędnego położenia klamki, znacząca wpływająca na bezpieczeństwo użytkowania i możliwość otworzenia okna uchylonego z zewnątrz, jest montowana w standardzie do wszystkich okien produkcji Oknoplast.

Firma była wielokrotnie nagradzana za innowacyjność, prędkość rozwoju i osiągane wyniki finansowe, m.in. przez Centrum Analiz Branżowych tytułem Lidera Rynku Stolarki.

Artykuły o firmie

OKNOPLAST ma nowego dyrektora handlowego

OKNOPLAST ma nowego dyrektora handlowego

Krzysztof Michalak został od października tego roku nowym dyrektorem sprzedaży w firmie Oknoplast. Wcześniej był szefem działu handlowego w Vetrexie, pracował równiez jako trener w firmie Witalni.

Czynniki sukcesu

Czynniki sukcesu

Mikołaj Placek, prezes Oknoplastu mówi o tym jakie są czynniki sukcesu jego firmy. Wśród najwazniejszych wymienia rolę komunikacji i zrozumienia rynku. Warto słuchać klientów – mówi.

WnD: podsumowanie 6 lat działalności

WnD: podsumowanie 6 lat działalności

WnD to marka Oknoplastu. Po sześciu latach działalności firma z siedzibą w Rąbieniu osiągnęła sprzedaż na poziomie 90 mln zł i zatrudnia 300 pracowników. Natomiast na początku działalności sprzedaż wyniosła zaledwie 700 tys. zł, przy zatrudnionych 35 osobach.

Oferty pracy

17Paź

OKNOPLAST Kraków
Kierownik magazynu i zaopatrzenia w obszarze aluminium
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent

20Wrz

OKNOPLAST
mechanik utrzymania ruchu
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent

11Wrz

OKNOPLAST
Specjalista ds. Planowania produkcji
Województwo: Małopolskie
Branża: Producent