1,5 mln mkw. zespoleń z litewskiego PressGlassu

Autor: |Data publikacji:

Rozpoczęta w sierpniu ub. roku budowa zakładu produkcyjnego Grupy PressGlass na Litwie dobiegła końca. Po 12 miesiącach budowy zakończyły się odbiory techniczne budynków i urządzeń, a 21 września wyjechały stąd pierwsze zespolenia szybowe.

Kolejny zakład PressGlassu powstał w Kownie w tamtejszej Wolnej Strefie Ekonomicznej, która jest jednym z głównym ośrodków przemysłowych Litwy. W sąsiedztwie znajdują się zakłady produkcyjne Dovisty, Invido oraz NorDan. Obiekt ma powierzchnię 27 tys. mkw. i kubaturę ponad 260 tys. m3, a charakteryzuje się standardem energetycznym AA++. Na jego dachu funkcjonować będzie instalacja fotowoltaiczna składająca się z 4400 paneli o mocy 1,72 MWp. Dodatkowo firma podpisała długoletni kontrakt na dostawę energii elektrycznej z dedykowanej dla niej farmy wiatrowej. Pełną zdolność produkcyjną zakład osiągnie w 2023 roku. Szacowana wydajność produkcji wyniesie około 1,5 mln m2 szyb jedno- i dwukomorowych rocznie.

Największą część kowieńskiego zakładu zajmuje strefa produkcyjna, a w drugiej kolejności rozległa przestrzeń magazynowa. Na terenie inwestycji umieszczono także nowocześnie zaaranżowaną część biurową. Jest to już 16 zakład produkcyjny PressGlassu, a obsługiwać będzie przede wszystkim rynki krajów bałtyckich oraz rynki skandynawskie. Pozostałe zakłady Grupy zlokalizowane są w Polsce, Chorwacji, i w Wielkiej Brytanii. Firma posiada również dwa nowoczesne zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.