Pożar w Eko-Oknach!

Red.: |Data publikacji:

W nocy 1 lutego w Kornicach doszło do pożaru w jednej z hal produkcyjnych największego polskiego producenta stolarki, firmy Eko-Okna.

Do pożaru doszło w dniu 1 lutego około godziny 0:20 w lakierni. W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki PSP z Raciborza oraz ochotniczych straży pożarnych (OSP Cyprzanów, OSP Kornice, OSP Krowiarki, OSP Pawłów, OSP Pietrowice Wielkie, OSP Samborowice). Akcja gaśnicza trwała do godziny 1:00 w nocy.

fot.: naszraciborz.pl

Łącznie w akcji udział wzięły 3 jednostki PSP oraz 8 PSP (7 zadysponowano bezpośrednio, a jedną z OSP Brzezie na tzw. odwód, w celu zabezpieczenia rejonu działania PSP).

Do pożaru doszło w hali lakierniczej. Ogniem zajęła się jedna z komór lakierniczych. Po przyjeździe jednostek straży pożarnej na miejsce okazało się, że w międzyczasie pracownicy próbowali ugasić ogień używając do tego gaśnic proszkowych. Dzięki temu intensywność pożaru była mniejsza. Strażacy dogasili całość oraz rozebrali dwie ściany komory, by zobaczyć czy ogień tam nie przeniknął. Następnie obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną, a na koniec halę oddymiono. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w silniku wentylatora w komorze lakierniczej – poinformował nas mł. bryg. mgr inż. Roland Kotula, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Na razie nie oszacowano strat po pożarze. To niejedyna interwencja straży pożarnej w fabryce Eko-Okien w ostatnim czasie. W październiku 2019 r. informowaliśmy o eksplozji do której doszło w jednej z hal produkcyjnych w Kornicach. Więcej na ten temat TUTAJ.

AKTUALIZACJA: Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela Eko-Okien, w poniedziałek 3 lutego praca w hali, w której doszło do zdarzenia została już w pełni przywrócona.

Zdjęcie dzięki uprzejmości serwisu naszraciborz.pl. Serdecznie dziękujemy!

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1