Potentaci rynku szkła zmagają się z kryzysem

Red.: |Data publikacji:

NSG Group wprowadza zmiany w zarządzie i tworzy nowe stanowisko dyrektora ds. transformacji. Natomiast AGC poinformowało o planie wygaszenia pieca do produkcji szkła float.

Tony Fradgley, NSG Group

W centrali NSG Group w Japonii od pierwszego października zmienił się częściowo zarząd. Jest to element transformacji całej korporacji. Firma powołała dyrektorów wykonawczych, którym przydzielone zostały nowe obowiązki. Jednak najważniejszą zmianą było utworzenie stanowiska dyrektora ds. transformacji. Objął je Tony Fradgley. Będzie on kierował transformacją w firmie, polegającą przede wszystkim na wprowadzaniu zmian w strukturze kosztów w całej grupie. Nowy dyrektor będzie też pracował nad poprawą efektywności biznesowej i operacyjnej koncernu. Ton Fradgley bezpośrednio podlega prezesowi NSG – jest nim Shigeki Mori.

Pod koniec września także w innym koncernie z branży szkła float doszło do zmian. AGC Europe zdecydowało się na likwidację jednego z dwóch pieców w zakładzie Boussois we Francji. Piec został wyłączony z pracy 1 kwietnia tego roku. AGC podało, że wobec spadku popytu na szkło, zdecydowało się nie wznawiać pracy pieca. Jest to działanie w ramach ogólnego planu, jaki firma stworzyła, by poprawić swoją konkurencyjność. Z 220 pracowników we francuskim zakładzie pracę może stracić około 90 z nich.

Zakład AGC w Boussois we Francji

Fragment oświadczenia AGC:

Grupa odczuwa obecnie pełny wpływ kryzysu zdrowotnego i związanego z nim kryzysu gospodarczego, który dotyka dwa główne sektory konsumpcji szkła, a mianowicie przemysł budowlany i samochodowy. Doprowadziło to do poważnej nadwyżki mocy produkcyjnych, spadku cen i znacznego pogorszenia się ogólnego wyniku Grupy. Wobec braku perspektyw ożywienia gospodarczego w najbliższym czasie i pomimo wysiłków na rzecz wydajności i dywersyfikacji podejmowanych przez wszystkich pracowników Boussois, Grupa jest zmuszona do dostosowania swoich zdolności produkcyjnych do aktualnej sytuacji rynkowej.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, po bardzo słabym półroczu dla producentów szkła, w drugim powiało nadzieją – odnotowują oni wzrost poziomu zamówień (szczegóły).

Zobacz również

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Firma Hella,  dostawca technik osłonowych, podsumowała miniony rok pod względem handlowym. Przedsiębiorstwo w tym okresie osiągnęło najwyższe w historii wyniki ze sprzedaży.

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Grupa Lamilux osiągnęła dwucyfrowe wzrosty przychodu w sezonie 2022. Dla specjalizującej się w produkcji świetlików dachowych firmy były to rekordowe wyniki.

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber podsumował 2022 r. pod kątem handlowym. Spółka osiągnęła niemal 20-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2021 r.

1