Ubiegły rok, w którym obchodzono 100-lecie marki Pilkington, uświetniony został przez polski oddział Pilkington IGP 5-procentowym wzrostem przychodów do wartości 550 mln zł. Na obecny sezon w polskiej spółce zaplanowano podobną dynamikę wzrostu.
Ostatnio NSG Group w Polsce (do tego koncernu należy Pilkington) otrzymało od Pulsu Biznesu tytuł Etycznej Firmy 2018 roku w kategorii przedsiębiorstw dużych. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie najlepszych praktyk na polskim rynku. NSG Group, w tym także Pilkington IGP, od lat we wszystkich swoich oddziałach na terenie kraju prowadzą aktywne działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Inicjatywy takie jak Szklany Ekran Pilkingtona, Charytatywny Bieg Szklarski, czy Olimpiada NSG Group cieszą się popularnością i uznaniem zarówno lokalnej społeczności, jak i pracowników firmy. To tworzy też dobry wizerunek tego pracodawcy.
– W NSG Group standardy pracy zawsze były ważne, a w dzisiejszych, trudnym dla pracodawców czasie, mogą stanowić istotną przewagę. Elementy, na które pracownicy zwracają uwagę, to nie zawsze są sprawy wielkie i systemowe. Szacunek, zainteresowanie człowiekiem, przestrzeganie zasad, życzliwość, to niezbędne minimum, chociaż wcale niełatwe do osiągnięcia – powiedziała Monika Kuczyńska, dyrektor personalna NSG Group w Polsce, odbierając nagrodę podczas uroczystej gali.
Produkcją szkła zajmują się w Pilkingtonie od stu lat, ale dopiero w 1952 roku sir Alastair Pilkington opracował i wdrożył tu technologię szkła float, która jest obecnie światowym standardem produkcji najwyższej jakości szkła płaskiego. W roku 2006 firma kupiona została przez japoński koncern NSG, który pozostawił jednak markę Pilkington dla najwyższej jakości produktów szklanych, jak choćby pierwsze na świecie szkło samoczyszczące Pilkington Activ™.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".