OKPOL wychodzi poza okna dachowe

Red.: |Data publikacji:

Okpol to producent, który dotychczas specjalizował się w oknach dachowych. Firma była jedną z nielicznych w Polsce, która wytwarzała stolarkę połaciową. Postanowiła jednak poszerzyć portfolio produktów i zaczęła wytwarzać okna pionowe.

To obecnie coraz powszechniejsze zjawisko, że producenci stolarki starają się przygotować dla klienta kompleksową ofertę produktową. Wiśniowski zaczynał od bram, potem pojawiły się ogrodzenia, drzwi, a niedawno rozpoczął produkcję okien pionowych. Fakro już od dawna przestało się specjalizować w oknach dachowych i rozszerzyło ofertę o drzwi, bramy, okna, osłony, a także schody strychowe. Takich przykładów można przytoczyć bardzo wiele. Tę drogę rozwoju wybrał także Okpol.

Producent wciąż ma w swoim logotypie słowa „okna dachowe”, ale już od dwóch lat wytwarza stolarkę pionową. Są to produkty zbudowane na bazie systemów Trocal firmy Profine. Poza tym mamy tu zastosowane komponenty Winkhausa, Dr.Hahna oraz firmy Alumaster. Co więcej, stolarka jest wykończona w bardzo ostatnio popularnej technologii V-Perfect, wykorzystywanej do zgrzewania naroży.

Jednak te okna z fabryki Okpola produkowane były na rynki eksportowe, do krajów położonych na południu Unii Europejskiej. Oznacza to, że często nie musiały sprostać wyśrubowanym wymaganiom, jakie obowiązują na polskim rynku. Ale producent przygotowuje się właśnie do ekspansji na polski rynek. Pracuje nad nowymi produktami, które będą już spełniały polskie wymogi, m.in. dotyczące izolacji termicznej. Do produkcji będzie wykorzystany obecny już park maszynowy. A zatem, już wkrótce, prawdopodobnie dowiemy się o nowym, pionowym oknie, które powstaje w Okpolu.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1