W związku ze zmianą wymagań Warunków Technicznych 2021, a zgodnie z wcześniejszą obietnicą, Aluprof z początkiem roku wprowadził do swojego portfolio nowy produkt: system okien MB-79N. Zastąpił on dotychczasowy system MB-70HI, a pomimo lepszych parametrów, wcale nie będzie od niego droższy.
System został opracowany z myślą o spełnieniu nowych zapisów Warunków Technicznych, wymagających od okien wsp. Uw<0,9 , a dla drzwi Ud<1,3. Nowe kształtowniki, wyposażone w najnowszej technologii przekładki termiczne, charakteryzują się współczynnikiem Uf=0,83 W/m2K i umożliwiają produkcję konstrukcji o pożądanej izolacyjności cieplnej, czyli UW dla okien już od 0,64 W/(m2K). Na bazie systemu MB-79N można wykonać wiele rodzajów konstrukcji, takich jak okna stałe, rozwierane, uchylne i uchylno-przesuwne. Nowy system Aluprofu kompatybilny jest z systemami MB-86 i MB-104 Passive, a dostępny jest w 3 wariantach budowy (E, ST, SI). System, zapewniający wysoką jakość przy optymalnym poziomie kosztów, jest dostępny w sprzedaży od początku tego roku.
Istotną dla producentów informacją jest ta, że nowy system MB-79N o parametrach znacznie lepszych niż popularny, starszy system o zabudowie 70 mm, dostępny będzie w tej samej cenie. W ten sposób Aluprof dowiódł, że wbrew obawom niektórych działaczy związkowych, podniesienie parametrów cieplnych okien wcale nie musi wiązać się ze wzrostem kosztów produkcji i wzrostem ceny produktu końcowego. Przed kilkoma tygodniami dobitnie zapowiadała to szefowa marketingu Aluprofu, pani Bożena Ryszka:
Pełną, najnowszą ofertę Aluprofu zobaczyć można na rozpoczętym dzisiaj evencie BAU-Online, którego ta firma jest sponsorem. A oto nasza wcześniejsza zapowiedź wprowadzenia tego nowego systemu:
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.