Strategiczne umowy w branży

Autor: |Data publikacji:

Kilka firm z branży nawiązało ostatnio strategiczne współprace. Salamander rozpoczął partnerstwo z AGC Glass Europe, a Somfy z firmami Saule Technologies i Columbus.

Salamander i AGC Glass Europe nawiązały partnerstwo strategiczne obejmujące kilka krajów – Polskę, Niemcy, Szwajcarię, Austrię i Włochy. Celem współpracy jest integracja szyb próżniowych w systemach firmy Salamander. AGC oferuje szyby Fineo o grubości 6 mm z bardzo dobrymi współczynnikami izolacyjności termicznej i akustycznej. Salamander planuje, że na targach Fensterbau Frontale w lipcu w Norymberdze zaprezentuje „okno przyszłości”. Będzie to produkt wykonany przy użyciu systemów z PCW firmy, z szybą próżniową Fineo. O podobnej współpracy AGC Glass Europe z firmą Deceuninck pisaliśmy TUTAJ a także o kooperacji z firmą Schüco, więcej na ten temat TUTAJ.

Z kolei Somfy rozpoczęło współpracę z Saule Technologies i Columbus w zakresie zastosowania ogniw perowskitowych. Firmy będą działać na rzecz komercyjnego użycia ogniw generujących energię w budynkach istniejących, a także dopiero powstających. Trzy firmy podpisały umowę 30 marca, jednak już wcześniej ze sobą współpracowały. W połowie 2021 r. zaprezentowane były rolety przeciwsłoneczne, na których zaaplikowane były ogniwa perowskitowe od Saule Technologies, pisaliśmy o tym TUTAJ. Jednocześnie przesłony wyposażone były w automatykę Somfy. Dla Saule Technologies współpraca z Somfy to otwarcie nowych możliwości i przede wszystkim dostęp do nowych klientów.

Od lewej: Dawid Zieliński (Columbus), Radosław Borkowski (Somfy) i Piotr Krych (Saule Technologies).

Trzy firmy będą współpracować nad rozwojem zastosowania ogniw perowskitowych, które mają być także dostępne dla klientów indywidualnych. Saule Technologies spodziewa się, że dzięki tej współpracy pojawiają się szanse na zrewolucjonizowanie polskiego sektora zielonego budownictwa.

Radosław Borkowski z Somfy komentuje:

Umowa poszerza nasze możliwości, jako lidera rynku automatyki mieszkaniowej i budynkowej, w tworzeniu i promowaniu kolejnych projektów z komercyjnym zastosowaniem perowskitów firmy Saule Technologies. Doskonale wpisuje się to w trend zrównoważonego budownictwa, jest także zgodne z celami Karty Zielonej Transformacji, którą wszyscy podpisaliśmy w maju ubiegłego roku. Budynki odpowiadają dziś w Polsce za 38 proc. emisji gazów cieplarnianych, więc pracy czeka nas dużo. Z tak doświadczonymi partnerami biznesowymi jak Columbus i Saule działania na tym polu będą na pewno bardziej efektywne. Umowa daje także Somfy możliwość zainteresowania większej grupy użytkowników przygodą ze smart home. Bo wykorzystanie tej możliwości to nie tylko wygoda i oszczędności widoczne w miesięcznych rachunkach, ale także kolejna cegiełka w walce z klimatycznymi zagrożeniami

 

 

Zobacz również

MADE Expo 2025: innowacja i zrównoważony rozwój

MADE Expo 2025: innowacja i zrównoważony rozwój

Targi MADE Expo 2025 odbędą się w dniach 19–22 listopada 2025 roku, w centrum wystawienniczym Fiera Milano Rho w Mediolanie. "Forum Branżowe" objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Grzegorz Białczak w zarządzie Invado, rozpoczęło się Arbonia Next2025

Grzegorz Białczak w zarządzie Invado, rozpoczęło się Arbonia Next2025

Rozpoczęły się dwutygodniowe targi Arbonia Next2025, w których Grupa prezentuje swoje rozwiązania dostawcom, dystrybutorom oraz klientom. Tuż przed wydarzeniem Grzegorz Białczak, zarządzający Arbonią w Europie Środkowo-Wschodniej, został członkiem zarządu Invado.

Lista 100 najbogatszych Polaków

Lista 100 najbogatszych Polaków

Miesięcznik "Forbes" opublikował w ostatnim czasie ranking "Lista 100 najbogatszych Polaków 2025”. Znajdują się na niej również osoby ze świata stolarki.