Deceuninck rozpoczyna strategiczną współpracę z AGC

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck i AGC Glass Europe nawiązały strategiczną współpracę. W systemach okiennych będzie możliwość stosowania szkła próżniowego.

Producent systemów do stolarki Deceuninck oraz szkła płaskiego AGC Glass Europe zdecydowały się współpracować i połączyć swoje know-how oraz doświadczenie. Przedsiębiorstwa opracowały rozwiązania, które umożliwią integrację systemów okiennych Elegant i Decalu ze szkłem próżniowym Fineo. Obie firmy planują przygotować i zaprezentować pierwsze produkty na swoich stoiskach podczas targów Polyclose, które mają się odbyć w Gandawie w Belgii od 19 do 21 stycznia 2022 r.

Od lewej Bernard Vanderper z Deceuninck i Stefan Lips z AGC Glass Europe.

Firmy przyznają, że współpracują ze sobą od wielu lat. Już w 2014 r. AGC i Deceuninck rozmawiały o kooperacji w dziedzinie opracowywania i wprowadzenia na rynek innowacyjnych rozwiązań. Na jesieni tego roku  przedsiębiorstwa poszły o krok dalej i zawarły umowę o strategicznym partnerstwie. W ten sposób profile z PCW w systemie Elegant oraz z aluminium Decalu od Deceunincka będą oferowane ze szkłem próżniowym Fineo od AGC Glass Europe. W ramach współpracy udało się przede wszystkim dostosować profile do bardzo cienkich szyb bez utraty właściwości termicznych, akustycznych oraz zachowując wysoki poziom przepuszczalności światła. Firmy podkreślają, że nowy produkt będzie kompleksowym rozwiązaniem.

Szkło próżniowe Fineo może mieć grubość nawet 6 mm. To zespolenie szybowe składające się z dwóch szyb, jednak właściwości techniczne tego produktu są na podobnym poziomie, jak w zespoleniu trzyszybowym. Dodatkowo, szkło próżniowe jest znacznie lżejsze od konstrukcji trzyszybowej.

Deceuninck zamierza na początku wprowadzić nowe rozwiązanie na obszarze krajów Beneluksu. W planach jest także rozpoczęcie sprzedaży w innych krajach na terenie Europy.

 

Zobacz również

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

Compremum skupia się na rynku amerykańskim

Compremum skupia się na rynku amerykańskim

Compremum poprzez swoją spółkę Fabryka Slonawy planuje wraz ze swoim partnerem amerykańskim zwiększyć sprzedaż stolarki w USA.

1