Deceuninck rozpoczyna strategiczną współpracę z AGC

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck i AGC Glass Europe nawiązały strategiczną współpracę. W systemach okiennych będzie możliwość stosowania szkła próżniowego.

Producent systemów do stolarki Deceuninck oraz szkła płaskiego AGC Glass Europe zdecydowały się współpracować i połączyć swoje know-how oraz doświadczenie. Przedsiębiorstwa opracowały rozwiązania, które umożliwią integrację systemów okiennych Elegant i Decalu ze szkłem próżniowym Fineo. Obie firmy planują przygotować i zaprezentować pierwsze produkty na swoich stoiskach podczas targów Polyclose, które mają się odbyć w Gandawie w Belgii od 19 do 21 stycznia 2022 r.

Od lewej Bernard Vanderper z Deceuninck i Stefan Lips z AGC Glass Europe.

Firmy przyznają, że współpracują ze sobą od wielu lat. Już w 2014 r. AGC i Deceuninck rozmawiały o kooperacji w dziedzinie opracowywania i wprowadzenia na rynek innowacyjnych rozwiązań. Na jesieni tego roku  przedsiębiorstwa poszły o krok dalej i zawarły umowę o strategicznym partnerstwie. W ten sposób profile z PCW w systemie Elegant oraz z aluminium Decalu od Deceunincka będą oferowane ze szkłem próżniowym Fineo od AGC Glass Europe. W ramach współpracy udało się przede wszystkim dostosować profile do bardzo cienkich szyb bez utraty właściwości termicznych, akustycznych oraz zachowując wysoki poziom przepuszczalności światła. Firmy podkreślają, że nowy produkt będzie kompleksowym rozwiązaniem.

Szkło próżniowe Fineo może mieć grubość nawet 6 mm. To zespolenie szybowe składające się z dwóch szyb, jednak właściwości techniczne tego produktu są na podobnym poziomie, jak w zespoleniu trzyszybowym. Dodatkowo, szkło próżniowe jest znacznie lżejsze od konstrukcji trzyszybowej.

Deceuninck zamierza na początku wprowadzić nowe rozwiązanie na obszarze krajów Beneluksu. W planach jest także rozpoczęcie sprzedaży w innych krajach na terenie Europy.

 

Zobacz również

Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Grupa IFN odnotowała około dwucyfrowy wzrost przychodów w sezonie 2022. Na uwagę zasługuje dynamiczny wzrost firmy Neuffer, która w grupie specjalizuje się na sprzedaży stolarki online. W tym roku austriacka spółka liczy na rozwój rynku remontowego.

MFO odczuwa spadek koniunktury w budownictwie

MFO odczuwa spadek koniunktury w budownictwie

MFO podsumował pierwszy kwartał pod względem finansowym. Firma odnotowała znaczący spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

1