Nowe Mercedesy na 35-lecie Drutexu

Red.: RK |Data publikacji: 2020-07-31

Bytowski Drutex, który w tym roku obchodzi swoje 35-lecie, minione półrocze uważa za udane handlowo pomimo warunków epidemicznych, informuje również o podejmowanych inwestycjach. Obejmują one nie tylko nowe hale, maszyny, biurowiec, ale również flotę samochodową.

Po wcześniejszym zakupie Scanii, firma do swoich ponad 300 samochodów dodała w lipcu kolejnych 20 Mercedesów Actros. Te ciężarówki z najwyższej półki, objęte dwuletnią gwarancją całopojazdową bez limitu kilometrów oraz trzyletnią gwarancją na zespół napędowy (do przebiegu 450 tys. km).

Nowo zakupione pojazdy mają kabiny BigSpace z płaską podłogą i pneumatycznym zawieszeniem, amortyzowanym fotelem kierowcy, a także kącikiem mieszkalnym SoloStar Concept z dolnym łóżkiem. Podwozia Actros 2545 zyskały zabudowy Redos Trailers typu CURT-trail PREMIUM – nadwozia skrzyniowe z plandeką, bocznymi kurtynami i systemem dokującym dla wózka widłowego, co ułatwia rozładunek okien u odbiorcy.

Szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie pracy kierowców, a to nowoczesna ciężarówka, oferująca rozwiązania unikalne na rynku, takie jak system kamer MirrorCam. Przekonuje nas także bogaty pakiet systemów asystujących i wspierających bezpieczeństwo kierowcy, takich jak Active Brake Assist 5. – powiedział przy tej okazji Mirosław Landowski, dyrektor ds. transportu firmy DRUTEX.

Z innych inwestycji warto wymienić najnowszą – firma Fimtec Polska dostarczyła właśnie do Bytowa centrum obróbczo-tnące do aluminium LMX 650. Jest to najbardziej zaawansowana technologicznie maszyna tego typu w ofercie firmy. Drutex jest pierwszym nabywcą tego urządzenia w Polsce, to również piąta maszyna na świecie dostarczona do producenta.

O aktualnej sytuacji w firmie i jej planach na najbliższą przyszłość przeczytać będzie można w wywiadzie z kierownictwem Drutexu, który opublikujemy w sierpniowym wydaniu miesięcznika Forum Branżowe. Dostępny w prenumeracie oraz dla abonentów naszego serwisu.

Zobacz również

IFN inwestuje w e-commerce

IFN inwestuje w e-commerce

Austriacki koncern IFN (właściciel m.in. marki Internorm) przejał pakiet większościowy duńskiej firmy Skanva Group, która zajmuje się sprzedażą online stolarki w Danii, Norwegii i Islandii. To kolejny dowód ma to, że branża stolarki inwestuje coraz więcej w e-commerce.

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Europejski rynek farb i lakierów notuje od maja tego roku ożywienie. Jednak wciąż trudna jest sytuacja w segmencie farb przemysłowych.

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

W zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi pvc, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddaniu badaniom wszystkich pracowników i podjął decyzję o zamknięciu zakładu.

1