Niemiecki rynek drzwi wejściowych urósł, ale dzięki wzrostowi cen

Autor: |Data publikacji:

Jak wynika z najnowszych danych jednej z agencji badawczych, rynek drzwi wejściowych w Niemczech nadal rósł w 2021 roku, ale niemal jedynym powodem tego wzrostu były wzrost cen.

Analizie poddano rynek niemiecki rynek drzwi wejściowych z wyłączeniem drzwi wewnątrzklatkowych. Jak zauważają eksperci, ubiegły sezon był pełen wyzwań dla producentów. Oprócz braków materiałowych, wzrosły też ceny zakupu materiałów. To z kolei spowodowało, że ceny produktów musiały również ulec zmianie. I to właśnie ten czynnik wskazywany jest za głównego „sprawcę” wartościowego wzrostu sprzedaży na tamtejszym rynku. Z badania Branchenradar.com wynika, że popyt był zaledwie o 0,5 proc. wyższy niż w roku 2020.

W Polsce również jesteśmy świadkami rosnących cen m.in. na drzwi metalowe, o czym pisaliśmy TUTAJ.

W roku 2021 rynek drzwi wejściowych wzrósł w Niemczech o 5,3 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym i osiągnął wartość 573 mln euro. Wzrosty odnotowano w kategorii drzwi z tworzyw sztucznych oraz metalowych. Sprzedaż stała w miejscu w przypadku drzwi drewnianych oraz przeciwwłamaniowych (w klasach od RC1 do RC4).

Przypomnijmy, że bardzo dobrze na rynkach eksportowych radzą sobie polscy producenci drzwi. Jak wynika z danych z 10 miesięcy 2021 roku, zebranych przez Centrum Analiz branżowych, wartość sprzedaży drzwi drewnianych w Niemczech wzrosła niemal o 90 proc.! Wolumen sprzedaży wzrósł w tym czasie o blisko 57 proc. Więcej o eksporcie drzwi drewnianych pisaliśmy TUTAJ.

Rośnie eksport drzwi drewnianych z Polski

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".