Rośnie eksport drzwi drewnianych z Polski

Red.: |Data publikacji:

Poznaliśmy wyniki eksportu polskich drzwi drewnianych po pierwszych 10 miesiącach 2021 roku. Z danych wynika, że nasza branża odnotowała w tym czasie solidne wzrosty zarówno pod względem wartości jak i wolumenu sprzedaży.

Z danych zebranych przez Centrum Analiz Branżowych wynika, że od stycznia do października 2021 roku polscy producenci sprzedali za granicą o 1/5 sztuk drzwi więcej niż w analogicznym okresie roku 2020. Prognoza na cały 2021 rok to wzrost na poziomie 17-18 proc. Wartość sprzedaży w pierwszych dziesięciu miesiącach poprzedniego sezonu to wzrost o ponad 35 proc.

Drzwi wewnątrzlokalowe Voster

Polscy producenci osiągnęli znakomite wyniki przede wszystkim na rynku niemieckim. Wartość sprzedaży drzwi drewnianych za Odrą wzrosła niemal o 90 proc.! Wolumen sprzedaży wzrósł w tym czasie o blisko 57 proc. O 78 proc. wzrosła wartość sprzedaży do Wielkiej Brytanii. Wolumen sprzedaży, w porównaniu do okresu styczeń październik 2020 roku niemal się podwoił. Co ciekawe, na żadnym ze znaczących rynków eksportowych polska stolarka nie odnotowała spadku sprzedaży pod względem wartości.

Szacuje się, że eksport drzwi drewnianych do końca 2021 roku wyniósł 3,82 mln sztuk drzwi. Wkrótce powinniśmy poznać dokładne dane, podsumowujące cały 2021 rok pod względem eksportu. Więcej na temat sprzedaży zagranicznej drzwi drewnianych usłyszą Państwo w najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”:


Zobacz również

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Nowe i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r.

Yawal otwiera showroom w Warszawie

Yawal otwiera showroom w Warszawie

7 grudnia firma Yawal dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego showroomu zlokalizowanego w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan w dwóch zakładach w Polsce zainstalował nowy system informatyczny, który ma wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji.

1