Drogo, coraz drożej…

Red.: |Data publikacji:

Firma Wiśniowski wprowadziła właśnie podwyżki na drzwi stalowe płaszczowe. Producent z Małopolski nie jest jedynym, który w ostatnim czasie zapowiedział lub wprowadził nowe cenniki drzwi czy bram.

Jak wynika z naszych informacji, zakres podwyżek w firmie Wiśniowski na drzwi płaszczowe z serii ECO będzie sięgać nawet 39 proc., z kolei drzwi przeciwpożarowe będą droższe o 25-30 proc. Producent z siedzibą w Wielogłowach poinformował partnerów handlowych, że przez długi czas starał się absorbować podwyżki cen wyrobów ze stali oraz rosnące koszty produkcji, jednak kolejne zmiany cen wymusiły zmiany w wycenach produktów. Ceny zostały zmienione z dniem 24 lutego 2022 roku.

Wiśniowski nie jest jedynym producentem, który wprowadza podwyżki. Z początkiem marca nowy cennik będzie obowiązywał na produkty firmy Stalprodukt. Zamówienia złożone do 28 lutego do godz. 12:00 zostaną jeszcze zrealizowaną w starych cenach. Producent SL z Boguchwały poinformowała z kolei, że w związku z dużymi wzrostami cen materiałów podstawowych, okuć, energii, kosztów robocizny i transportu firma Peneder Bau-Elemente GmbH (SL Spółka z o.o. jest autoryzowanym przedstawicielem tej austriackiej firmy) zapowiedziała dziesięcioprocentowy wzrost cen na wyroby w grupie materiałowej „stal”. Ofertowanie według nowego cennika ma się rozpocząć z dniem 1 marca 2022 roku a wszystkie zamówienia składane po 1 kwietnia 2022 będą rozliczane według niego.

Z dniem 15 lutego 2022 roku wyższe ceny na swoje produkty wprowadził Voster. Podwyżka dotyczy m.in. wybranych skrzydeł płytowych oraz ościeżnic stałych i regulowanych. Wzrost cen surowców, inflacja, nowe taryfy energii elektrycznej i gazu to powody, przez które zmieniła też swoje cenniki firma Inter Door. Nowe obowiązują od 1 lutego 2022 roku. Od tego dnia więcej trzeba też zapłacić na drzwi wewnętrzne firmy DOTIIE. Novet poinformował z kolei swoich klientów, że korekcie podlega m.in. cennik okuć firmy Otlav – stare ceny były aktualne do 7 lutego 2022 roku.

Invado swój cennik zmodyfikowało 10 stycznia. Drzwi modułowe są droższe o 7 proc., płycinowe o 13 proc. a wiele modeli drzwi technicznych o 10 proc. Z początkiem roku nowe cenniki  wprowadził Hörmann. Podwyżki objęły wiele kategorii produktowych, w tym m.in. drzwi zewnętrzne Thermo46/Thermo65 oraz drzwi aluminiowe (podwyżki o ponad 5 proc.), bramy segmentowe (podwyżki o niemal 10 proc.), ościeżnice stalowe do drzwi wewnętrznych do pomieszczeń mieszkalnych (ok. +18 proc.). Pod koniec ubiegłego roku wyższe ceny wprowadziły też firmy KMT (+8 proc.) oraz DRE (+30 proc. na ościeżnice stalowe, +8 proc. na płyty drzwiowe).

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1