Niemal w całej Europie spada sprzedaż drzwi ppoż.

Autor: |Data publikacji:

Assa Abloy Mercor doorsRynek drzwi ppoż. w 2023 r. przechodził w Europie trudny okres. Sektor odnotował spadek sprzedaży o ponad 4 proc.

Europejski rynek drzwi ppoż. odnotował w minionym roku spadek liczby sprzedaży sztuk o 4,5 proc. w stosunku do 2022 r. Rok wcześniej branża również notowała spadki, jednak nie były one wysokie. W 2022 r. był to poziom 1,9 proc. w porównaniu do wcześniejszego roku. Takie dane zebrała agencja Interconnection Consulting w największych krajach europejskich, w tym wNiemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Czechach, Austrii, Szwajcarii, krajach Beneluxu i Polski.

Całkowita liczba sprzedanych drzwi ppoż. w tych krajach wyniosła 3532 tys. sztuk w 2023 r. wobec 3697 tys. rok wcześniej. W bieżącym roku spodziewany jest kolejny spadek, a liczba sprzedanych drzwi ppoż. wyniesie 3421 tys.  Natomiast w 2027 r. prognozowany jest wzrost do liczby 3841 tys. sztuk.

Drzwi ppoż. sprzedawane są w większości – bo aż ponad 88 proc. do budownictwa niemieszkaniowego. Nastąpił w 2023 r. spadek ilości o 2,4 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Wśród omawianych krajów jedynie Włochy zanotowały wzrost . W 2023 r. był on wyższy o ponad 1 proc. w stosunku do roku 2022. Z kolei największy spadek odnotowano w Niemczech – o ponad 7 proc.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.