Nadchodzi największe spotkanie menadżerów branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

W dniach 20-21 kwietnia 2021 roku odbędzie się Ogólnopolskie Forum Stolarki 2021 Online. To największe i najważniejsze wydarzenie branży okienno-drzwiowej w Polsce, które co roku przyciąga menadżerów oraz prezesów z najbardziej znaczących firm.

Najbliższa edycja Ogólnopolskiego Forum Stolarki skupi się na tematach związanych z perspektywami rozwoju rynku stolarki do 2030 roku, rolą rozwoju technologii oraz dystrybucją i marketingiem. Pojawią się w tych kontekstach również zagadnienia, które rozwijają idee poruszane podczas dwóch wcześniejszych spotkań: prelegenci będą omawiać kwestie ekologii, ekologicznej odpowiedzialności biznesu oraz wpływu branży na zmiany klimatyczne. Skupią się też na idei zielonego ładu i programów unijnych oraz ich wpływie na rozwój branży stolarki. Będzie też mowa o wymaganiach rynkowych oraz technicznych, które wpłyną na zmiany na rynku technologii budowlanych.

Ważnym wątkiem będzie produkcja stolarki do nowoczesnych domów, określanych mianem domów aktywnych oraz nowe rozwiązania stolarki, które zrewolucjonizują branżę w najbliższych latach. Ponadto będzie poruszana kwestia nowych technologii jako elementów wsparcia dystrybucji oraz sprzedaży stolarki.

Spotkania menadżerów stolarki organizowane od kilkunastu lat przez Centrum Analiz Branżowych oraz Centrum Informacji Branżowej na stałe wpisały się w krajobraz branży okienno-drzwiowej. To tutaj poznajemy liderów poszczególnych segmentów rynku, wyniki finansowe,  perspektywy rozwoju branży oraz nadchodzące trendy. Zagadnienia omawiane podczas tych spotkań bardzo często stają się przedmiotem dyskusji a następnie praktyki branżowej, co jest niezbitym dowodem na trafny dobór tematów poszczególnych edycji imprezy. Tak też zapowiada się najbliższe Ogólnopolskie Forum Stolarki 2021 Online, które zaplanowano na 20-21 kwietnia 2021 roku.

Znana jest już wstępna agenda wydarzenia:

DZIEŃ 1 – PERSPEKTYWY ROZWOJU RYNKU STOLARKI DO 2030 ROKU

 • Unijna polityka zielonego ładu i jej wpływ na budownictwo. Szanse i zagrożenia dla dostawców stolarki otworowej
 • Perspektywy rynku stolarki 2030. Jak programy remontowe w poszczególnych krajach wpłyną na rozwój branży stolarki
 • Jak wymagania rynkowe zmienią rynek technologii budowlanych
 • Jakie okna zrewolucjonizują branżę za 5 lat
 • Drzwi 2030. Czy klucze i klamki będą jeszcze potrzebne?
 • Osłony do zadań specjalnych
 • Jak będziemy produkować stolarkę do domów aktywnych?
 • Szczelny montaż to już standard. Co można więcej?

DZIEŃ 2 – PERSPEKTYWY DYSTRYBUCJI I MARKETINGU RYNKU STOLARKI

 • Przyszłość dystrybucji materiałów budowlanych
 • Debata na temat przyszłości dystrybucji materiałów budowlanych z udziałem partnerów
 • Jak zarobić więcej na tym samym kliencie?
 • Porównanie sprzedaży w Internecie firm stolarkowych
 • E-commerce w formule B2B
 • Wsparcie rozwoju firm z wykorzystaniem programów BGK i unijnych
 • Narzędzia wspierające sprzedaż
 • Prezentacja produktów innowacyjnych

Nadchodząca edycja Ogólnopolskiego Forum Stolarki będzie drugą zorganizowaną w formule online. Pierwsza, która odbyła się w listopadzie 2020 roku, przyciągnęła blisko 2 tysiące uczestników.

Zapisy oraz stale aktualizowane szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie:

https://eventory.cc/event/ofs-2021-online

 

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1