Mniejsze firmy produkcyjne znajdują obecnie swoje szanse rynkowe w szerokiej ofercie dla lokalnej społeczności. Na to stawia m.in. rodzinna firma braci Bogdańskich, która w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 30-lecie.
Nowy Sącz to miasto, gdzie zlokalizowane są nie tylko duże fabryki, typu Wiśniowski, Dako czy Fakro, ale też kilkanaście mniejszych zakładów produkujących okna, drzwi, rolety, czy żaluzje. Jednym z nich jest założona w roku 1991 firma Bogdański, należąca do braci Jana i Czesława Bogdańskich. Firma o rocznych przychodach rzędu 30 mln zł produkuje okna tworzywowe w hali o powierzchni 5 tys. mkw. Jest także dystrybutorem drzwi wewnętrznych Porta, Classen czy DRE, jak i bram garażowych. Ma w swojej ofercie wszystko, co lokalnemu inwestorowi jest potrzebne w zakresie stolarki, a do tego ma własne salony i ekipy montażowe.
Dzięki Firmie Bogdański pomijasz cały łańcuch dealerów, pośredników, hurtowników. Kupujesz u producenta, wszystko „pod jednym dachem”: korzystasz z pomiaru, dowozu i montażu firmowych ekip firmy Bogdański. To daje pewność gwarancji na wiele, wiele lat – pisze firma na swoim fanpage’u. –Decydując się na Okna Bogdański wyprodukowane lokalnie, na Sądecczyźnie, nie obciążasz środowiska transportem okien z drugiego końca Polski! Swoją decyzją zwiększasz bezpieczeństwo zdrowotne na Sądecczyźnie – dodaje.
Wyraźnie widać z takiego przekazu, że producent odwołuje się do tradycji regionu, do lokalnego patriotyzmu i troski o ekologię. Pewność zakupu od „sąsiada”, pewność wieloletniej gwarancji oraz troska o lokalne środowisko stają się poważną przesłanką do zakupu tych produktów. Firma wzmacnia to następującym przekazem: „Doświadczyłeś nieraz tłumaczeń przy zakupie różnych rzeczy, że „nie dowieźli” albo „takie przywieźli”, „że to „wina producenta”? (…) Jako lokalny producent, jesteśmy gwarantem realizacji zamówionych okien. U nas pomijacie cały łańcuch pośredników – producent, hurtownik, dealer, montażysta – wszystko w jednym miejscu, „pod jednym dachem”. To naprawdę działa na wyobraźnię i może działać na decyzję zakupową.
Jak mówi Czesław Bogdański w wypowiedzi dla lokalnej prasy, nastąpił co prawda spadek zamówień, ale za wcześnie jeszcze na wyciąganie wniosków. Produkcja trwa, obsługiwane są inwestycje, ale najważniejsze, że nie było konieczności zwalniania pracowników. – Na dzisiaj działamy. Dobry stan zdrowia, pogoda, wiosna, zachęca ludzi do remontów i inwestycji. Nasze miejsca pracy, pomyślność regionu zależą na ten czas od współpracy, pomocy i wzajemnego zaufania* – mówi pan Czesław, współwłaściciel firmy zdecydowanie regionalnej. Firmy, która wie komu chce sprzedawać swoje produkty i komu świadczyć usługi.
*źródło: sadeczanin.info
foto: duszpasterstwotalent.pl
Zobacz również
MADE Expo 2025: innowacja i zrównoważony rozwój
Targi MADE Expo 2025 odbędą się w dniach 19–22 listopada 2025 roku, w centrum wystawienniczym Fiera Milano Rho w Mediolanie. "Forum Branżowe" objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Grzegorz Białczak w zarządzie Invado, rozpoczęło się Arbonia Next2025
Rozpoczęły się dwutygodniowe targi Arbonia Next2025, w których Grupa prezentuje swoje rozwiązania dostawcom, dystrybutorom oraz klientom. Tuż przed wydarzeniem Grzegorz Białczak, zarządzający Arbonią w Europie Środkowo-Wschodniej, został członkiem zarządu Invado.
Lista 100 najbogatszych Polaków
Miesięcznik "Forbes" opublikował w ostatnim czasie ranking "Lista 100 najbogatszych Polaków 2025”. Znajdują się na niej również osoby ze świata stolarki.