Marek Bednarz odchodzi ze stanowiska wiceprezesa Porta KMI Poland

Red.: PG |Data publikacji: 2021-07-08

Wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy firmy Porta KMI Poland, Marek Bednarz, złożył 24 czerwca 2021 roku rezygnację z pełnionych funkcji. W firmie pracował od blisko 16 lat.

Marek Bednarz w Porta KMI Poland pracował od 2004 roku, pełnił tam funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu. Gdy w lutym 2020 roku z przedsiębiorstwem pożegnał się Łukasz Luto, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor zarządzający, Bednarz z członka zarządu awansował na wiceprezesa w firmie. Do zarządu firmy dołączyli też wówczas Artur Pęksyk, dotychczasowy dyrektor sprzedaży i marketingu oraz Grzegorz Białczak, dyrektor operacyjny (szczegóły). W ramach zmian w strukturze organizacyjnej porty z dniem 1 grudnia 2020 roku Grzegorz Białczak oficjalnie objął funkcję dyrektora zarządzającego i wiceprezesa zarządu Grupy Porta KMI Poland (więcej…).

Dotychczasowy dyrektor finansowy i wiceprezes zarządu złożył rezygnację z pełnionych funkcji w dniu 24 czerwca. W związku z tym Porta KMI Poland przeprowadziła zmiany w strukturze organizacyjnej, które weszły w życie 25 czerwca 2021 roku. Obecnie w skład zarządu wchodzą: Jacek Sarnowski, prezes zarządu, Grzegorz Białczak, wiceprezes zarządu, Artur Pęksyk, członek Zarządu.

Porta KMI Poland będzie teraz poszukiwała następcy Marka Bednarza na stanowisku dyrektora finansowego. Na razie nie podjęto decyzji, czy nowy dyrektor będzie jednocześnie członkiem zarządu.

W firmie Porta KMI Poland S.A. pracuję już prawie szesnaście lat. To długo. Pamiętam dynamiczny rozwój naszej Firmy i uważam, że każdy z pracowników może być dumny z naszej wspólnej pracy. Czasami jednak przychodzi taka chwila, która motywuje nas do zmiany. Chcąc rozwijać dalej swoje umiejętności i to czego nauczyłem się przez te ostatnie lata, postanowiłem od września rozpocząć pracę w innym przedsiębiorstwie, które nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Porty. Dlatego 24-go czerwca złożyłem rezygnację z pełnionej funkcji Wiceprezesa Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego – napisał na swoim profilu w serwisie Linkedin Marek Bednarz.

Firma nie podsumowała jeszcze drugiego kwartału 2021 roku, ale jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela firmy, w tym sezonie co miesiąc Porta KMI Poland odnotowuje rekordy sprzedaży. W I kwartale bieżącego sezonu firmie udało się osiągnąć wynik o około 30 proc. lepszy niż w trzech pierwszych miesiącach 2020 roku. W najbliższych dwóch latach firma planuje przekroczyć 1 mld przychodu. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.  

 

 

 

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1