Nowy wiceprezes u lidera segmentu drzwi

Red.: RK |Data publikacji: 2020-11-18

PORTA DRZWI otrzymała w pierwszym dniu Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2020 dyplom Lidera Rynku Stolarki w segmencie „drzwi drewniane”. Według szacunków Centrum Informacji Branżowej marka ta zajmuje już 15 proc. rynku wśród producentów drzwi w Polsce. Wyróżnienie w imieniu firmy odebrał jej nowy wiceprezes i członek zarządu, Grzegorz Białczak.

Grzegorz Białczak, Porta KMI

W dniu 1 grudnia Grzegorz Białczak oficjalnie obejmie funkcję dyrektora zarządzającego i wiceprezesa zarządu Grupy Porta KMI Poland. Jest to kolejny krok w odbywających się od kilku miesięcy zmian w strukturze organizacyjnej Porty, a nominacja dyrektora Białczaka jest awansem wewnętrznym tej organizacji. Nowy członek zarządu pracuje w Porcie od ponad 2 lat pełniąc funkcję dyrektora produkcji oraz dyrektora operacyjnego. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (rocznik 2001) i Politechniki Gdańskiej pracował wcześniej dla takich marek jak: Michelin, ThyssenKrupp, Dovista, Meble Wójcik, GMG, a w Porcie był również członkiem zarządu Porta KMI România. Cieszy się pełnym zaufaniem właściciela Porty , Jacka Sarnowskiego, który mówi o nim:

Grzegorz jest godnym zaufania managerem na piastowanie tego stanowiska. Jestem głęboko przekonany, że mając zdecydowane oparcie w doświadczonej i zgranej kadrze zarządzającej, będzie z powodzeniem realizował ambitną strategię firmy tak skutecznie, jak miało to miejsce do tej pory.

Zobacz również

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

Rekordowa popularność programu Czyste Powietrze

W ostatnim tygodniu kwietnia Polacy złożyli rekordową liczę wniosków w ramach programu Czyste Powietrze - 4121.

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Saint-Gobain podsumował pierwszy kwartał pod względem handlowym. Sprzedaż była wyższa w porównaniu do 2020 r. o 14,3 proc.

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

KRISPOL przetarł termomodernizacyjny szlak

Produkty firmy KRISPOL znalazły się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Był to pierwszy producent stolarki, który został uwzględniony w tym zestawieniu. Obecnie na liście są również produkty firm Plastbud oraz Wiśniowski.

1