Nowy wiceprezes u lidera segmentu drzwi

Red.: RK |Data publikacji: 2020-11-18

PORTA DRZWI otrzymała w pierwszym dniu Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2020 dyplom Lidera Rynku Stolarki w segmencie „drzwi drewniane”. Według szacunków Centrum Informacji Branżowej marka ta zajmuje już 15 proc. rynku wśród producentów drzwi w Polsce. Wyróżnienie w imieniu firmy odebrał jej nowy wiceprezes i członek zarządu, Grzegorz Białczak.

Grzegorz Białczak, Porta KMI

W dniu 1 grudnia Grzegorz Białczak oficjalnie obejmie funkcję dyrektora zarządzającego i wiceprezesa zarządu Grupy Porta KMI Poland. Jest to kolejny krok w odbywających się od kilku miesięcy zmian w strukturze organizacyjnej Porty, a nominacja dyrektora Białczaka jest awansem wewnętrznym tej organizacji. Nowy członek zarządu pracuje w Porcie od ponad 2 lat pełniąc funkcję dyrektora produkcji oraz dyrektora operacyjnego. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (rocznik 2001) i Politechniki Gdańskiej pracował wcześniej dla takich marek jak: Michelin, ThyssenKrupp, Dovista, Meble Wójcik, GMG, a w Porcie był również członkiem zarządu Porta KMI România. Cieszy się pełnym zaufaniem właściciela Porty , Jacka Sarnowskiego, który mówi o nim:

Grzegorz jest godnym zaufania managerem na piastowanie tego stanowiska. Jestem głęboko przekonany, że mając zdecydowane oparcie w doświadczonej i zgranej kadrze zarządzającej, będzie z powodzeniem realizował ambitną strategię firmy tak skutecznie, jak miało to miejsce do tej pory.

Zobacz również

Nowe współczynniki U tylko dla nowych budów!

Nowe współczynniki U tylko dla nowych budów!

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opracowało projekt rozporządzenia, wprowadzający okres przejściowy dotyczący wymogu Ud i Uw.

Eksport stolarki z Polski stale rośnie

Eksport stolarki z Polski stale rośnie

Eksport stolarki rośnie. Eksperci z Santander Bank policzyli, że ten rok zakończy się 3-procentowym wzrostem sprzedaży za granicę.

Kamień milowy w niemieckiej polityce mieszkaniowej!

Kamień milowy w niemieckiej polityce mieszkaniowej!

Rząd federalny Niemiec przyjął projekt ustawy, która opiera się na zaleceniach komisji ds. gruntów budowlanych i ma na celu ułatwienie samorządom zbywanie działek budowlanych. Dzięki temu u naszych zachodnich sąsiadów ma powstawać więcej mieszkań – to dobra wiadomość dla naszej branży.

1