Porta chce przekroczyć miliard złotych w dwa lata!

Red.: PG |Data publikacji: 2021-04-02

Porta odnotowała duże wzrosty sprzedaży w pierwszym kwartale 2021 r. Według nowej strategii firma jest gotowa podwoić obroty w najbliższych dwóch latach!

Porta może zaliczyć początek 2021 r. do bardzo udanych. W I kwartale bieżącego sezonu firmie udało się osiągnąć wynik o około 30 proc. lepszy niż w trzech pierwszych miesiącach 2020 roku. Grupa Porta podsumowała, że ubiegły rok zamknęła obrotami w wysokości 574 mln zł i wielkością produkcji na poziomie 1,7 mln produktów. Udział eksportu wyniósł 27 proc., a sprzedaż detalicznej 78 proc.

Grzegorz Białczak, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Porta KMI Poland:

Ubiegły rok, mimo wielu trudności, był dla nas bardzo dobry po względem sprzedaży. Osiągnęliśmy przychody zarówno ze sprzedaży krajowej, jak i zagranicznej, nawet na wyższym poziomie niż sobie założyliśmy rok wcześniej. Widać wyraźnie, że Polacy wciąż jeszcze chętnie inwestują w wyposażenie swoich domów i mieszkań. Wiemy jednak, jak szybko ta sytuacja może się zmienić. Dlatego nie zwalniamy tempa. W nowej strategii 2021+ postawiliśmy sobie bardzo ambitne cele i zamierzamy je zrealizować. Oczywiście wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi.

Pod koniec marca zarząd firmy Porta zaprezentował swoim partnerom biznesowym oraz pracownikom Strategię 2021+. Plany na najbliższe miesiące omówiono podczas konferencji online, w której wzięło udział ponad 150 osób. Porta ujawniła na niej bardzo ambitne plany sprzedażowe.

Artur Pęksyk

Artur Pęksyk, członek zarządu i dyrektor sprzedaży i marketingu Porta KMI Poland:

Najważniejsze liczby przygotowanej przez nas strategii 2021+ to 12 miesięcy i 10 strategicznych punktów, wg których będziemy działać w tym konkretnym czasie. Dziś mamy unikalną szansę na zbudowanie biznesu na nowo. W trosce o klienta i jego potrzeby. Jesteśmy gotowi, by podwoić obroty PORTA i przekroczyć 1 mld PLN w najbliższych 2 latach. Mamy potencjał, by dołączyć do grona największych marek świata. Mamy też ogromną radość z ambitnych celów, by wejść do światowej ligi.

Obroty w wysokości miliarda złotych oznaczałyby dołączenie Porty do elitarnego grona w polskiej stolarce, do którego należą: Eko-Okna, Drutex oraz polskie spółki Grupy VKR (Velux, Dovista).

Zobacz również

Homag wyda niemal 100 mln euro na inwestycje, także w Polsce

Homag wyda niemal 100 mln euro na inwestycje, także w Polsce

Grupa Homag planuje w najbliższych latach inwestycje w Polsce i w Niemczech o wartości około  95 mln euro. To największy w historii firmy plan rozwoju.

Bas ze świetną końcówką roku

Bas ze świetną końcówką roku

Bas z Lublina podsumował, że w 2020 r. przychody ze sprzedaży były wyższe o 20 proc. Bieżący rok może być jednak wyzwaniem w działalności.

OFS 2021 Online z prestiżowymi partnerami i patronami

OFS 2021 Online z prestiżowymi partnerami i patronami

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2021 Online odbędzie się już w przyszłym tygodniu! Polska branża stolarki spotka się w dniach 20-21 kwietnia na największym wydarzeniu w tym roku. Partnerem merytorycznym OFS został Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

1