Porta chce przekroczyć miliard złotych w dwa lata!

Red.: PG |Data publikacji: 2021-04-02

Porta odnotowała duże wzrosty sprzedaży w pierwszym kwartale 2021 r. Według nowej strategii firma jest gotowa podwoić obroty w najbliższych dwóch latach!

Porta może zaliczyć początek 2021 r. do bardzo udanych. W I kwartale bieżącego sezonu firmie udało się osiągnąć wynik o około 30 proc. lepszy niż w trzech pierwszych miesiącach 2020 roku. Grupa Porta podsumowała, że ubiegły rok zamknęła obrotami w wysokości 574 mln zł i wielkością produkcji na poziomie 1,7 mln produktów. Udział eksportu wyniósł 27 proc., a sprzedaż detalicznej 78 proc.

Grzegorz Białczak, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Porta KMI Poland:

Ubiegły rok, mimo wielu trudności, był dla nas bardzo dobry po względem sprzedaży. Osiągnęliśmy przychody zarówno ze sprzedaży krajowej, jak i zagranicznej, nawet na wyższym poziomie niż sobie założyliśmy rok wcześniej. Widać wyraźnie, że Polacy wciąż jeszcze chętnie inwestują w wyposażenie swoich domów i mieszkań. Wiemy jednak, jak szybko ta sytuacja może się zmienić. Dlatego nie zwalniamy tempa. W nowej strategii 2021+ postawiliśmy sobie bardzo ambitne cele i zamierzamy je zrealizować. Oczywiście wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi.

Pod koniec marca zarząd firmy Porta zaprezentował swoim partnerom biznesowym oraz pracownikom Strategię 2021+. Plany na najbliższe miesiące omówiono podczas konferencji online, w której wzięło udział ponad 150 osób. Porta ujawniła na niej bardzo ambitne plany sprzedażowe.

Artur Pęksyk

Artur Pęksyk, członek zarządu i dyrektor sprzedaży i marketingu Porta KMI Poland:

Najważniejsze liczby przygotowanej przez nas strategii 2021+ to 12 miesięcy i 10 strategicznych punktów, wg których będziemy działać w tym konkretnym czasie. Dziś mamy unikalną szansę na zbudowanie biznesu na nowo. W trosce o klienta i jego potrzeby. Jesteśmy gotowi, by podwoić obroty PORTA i przekroczyć 1 mld PLN w najbliższych 2 latach. Mamy potencjał, by dołączyć do grona największych marek świata. Mamy też ogromną radość z ambitnych celów, by wejść do światowej ligi.

Obroty w wysokości miliarda złotych oznaczałyby dołączenie Porty do elitarnego grona w polskiej stolarce, do którego należą: Eko-Okna, Drutex oraz polskie spółki Grupy VKR (Velux, Dovista).

Zobacz również

Targi maszyn i narzędzi

Targi maszyn i narzędzi

Na przełomie września i października w Nadarzynie odbędą się Targi Maszyn Budowlanych wraz z Targami Narzędziowymi i Prac Wykończeniowych. W Ptak Warsaw Expo będzie można zapoznać się z ofertą około 300 wystawców.

Selena ze wzrostami

Selena ze wzrostami

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Spółka odnotowała ponad 30-proc. wzrost przychodów. Natomiast drugi kwartał był lepszy o 37 proc.

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Schüco przejęło pakiet większościowy firmy Alufit, największego w Indiach producenta fasad aluminiowych. Niemiecka spółka chce osiągnąć tutaj 100 mln euro rocznych obrotów.

1