Wczoraj odbyła się konferencja prasowa firmy MERCOR – lidera segmentu zabezpieczeń p-poż. Prezes gdańskiej spółki, Krzysztof Krempeć, przybliżył wyniki finansowe za rok obrotowy 2020/21 oraz plany zmian strukturalnych.
Zrelacjonował także sukcesy firmy w trudnym okresie pandemii i wyjawił strategię na lata 2020/23. Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ. Grupa MERCOR w najbliższym czasie zamierza m.in. poszerzać zakres swojej działalności w obszarze prac badawczo-rozwojowych (nowe projekty), zrównoważonego rozwoju, a także automatyzacji linii produkcyjnej.
Na konferencji zarząd przypomniał o produktach, które są filarem sprzedaży firmy w pionie oddymiania, przede wszystkim o klapach mcrUltra Thermfilar. Była też mowa o głównym driverze produkcji, czyli płytach mcr Sillboard. Pomyślnie zakończono badania wewnętrzne i sfinalizowano pełną automatyzację produkcji. W toku jest 30 nowych projektów w ramach R&D.
Plany firmy przewidują znaczne zmiany w strukturze Grupy, ściśle powiązane z projektami w zakresie produkcji, działań na rynku międzynarodowym i przewidywanych wyników finansowych. Powołano spółkę w Wielkiej Brytanii, by wzmocnić rynek eksportowy. Kolejna nowa spółka MCR SOL ENERGY ma skupić się natomiast na uruchomieniu farmy fotowoltaicznej w ramach strategii zwiększenia efektywności energetycznej.
Prezes Krzysztof Krempeć powiadomił o podpisaniu listu intencyjnego z ELMECH-ASE Sp. z o.o. i planach przejęcia w tej spółce 50 proc. udziałów. Jej magazyny energii tworzone pod indywidualne zamówienia firm pozwolą na optymalizację zakupu energii z sieci i na zarządzanie własnymi zasobami energii. Na razie data finalizacji transakcji owiana jest tajemnicą, ale liczymy, że już niebawem ogłosimy termin kolejnego sukcesu Grupy MERCOR.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.