Mercor zakończył rok dużym zyskiem

Red.: MR |Data publikacji: 2021-07-05

Mercor podsumował rok obrotowy. Firma jest zadowolona z wyników, przede wszystkim z wysokiej rentowności.

Mercor zakończył 31 marca 2021 r. swój rok obrotowy. Spółka podkreśla, że ten okres, to czas pandemii, który był generalnie trudny dla firm, a Mercorowi udało się osiągnąć dobre wyniki handlowe. Firma podliczyła, że przychody ze sprzedaży w całym roku wyniosły 386,2 mln zł. To mniej o 2 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Natomiast zysk netto wyniósł 29,5 mln zł i jest to wzrost na poziomie 26 proc. Także wyższe są: zysk EBITDA – o 10 proc. i EBIT – o 13 proc.

Fot. DFM Doors

Spółka osiągnęła za granicą przychody w wysokości 191,1 mln zł, były one podobne do wyniku z poprzedniego roku. Jeśli chodzi o krajowy rynek, to przychody spadły o 4 proc. i wyniosły 195,1 mln zł. Mercor podał także, że w ostatnim kwartale w roku obrotowym – czyli od stycznia do końca marca 2021 r. przychody spadły o 9 proc. i wyniosły 92,9 mln zł.

Dobre wyniki finansowe, przede wszystkim wysoka rentowność, to efekt konsekwentnie wdrażanej strategii biznesowej na lata 2020-2023. Zawarte jest w niej m.in. rozwijanie portfolio produktów i rozwiązań. W omawianym okresie udało się wdrożyć do sprzedaży bramy ppoż., produkt wytwarzany jest przez spółkę DFM Doors. Mercor podkreśla także, że koncentrować się będzie na ekspansji zagranicznej.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1