Mercor zakończył rok dużym zyskiem

Autor: |Data publikacji:

Mercor podsumował rok obrotowy. Firma jest zadowolona z wyników, przede wszystkim z wysokiej rentowności.

Mercor zakończył 31 marca 2021 r. swój rok obrotowy. Spółka podkreśla, że ten okres, to czas pandemii, który był generalnie trudny dla firm, a Mercorowi udało się osiągnąć dobre wyniki handlowe. Firma podliczyła, że przychody ze sprzedaży w całym roku wyniosły 386,2 mln zł. To mniej o 2 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Natomiast zysk netto wyniósł 29,5 mln zł i jest to wzrost na poziomie 26 proc. Także wyższe są: zysk EBITDA – o 10 proc. i EBIT – o 13 proc.

Fot. DFM Doors

Spółka osiągnęła za granicą przychody w wysokości 191,1 mln zł, były one podobne do wyniku z poprzedniego roku. Jeśli chodzi o krajowy rynek, to przychody spadły o 4 proc. i wyniosły 195,1 mln zł. Mercor podał także, że w ostatnim kwartale w roku obrotowym – czyli od stycznia do końca marca 2021 r. przychody spadły o 9 proc. i wyniosły 92,9 mln zł.

Dobre wyniki finansowe, przede wszystkim wysoka rentowność, to efekt konsekwentnie wdrażanej strategii biznesowej na lata 2020-2023. Zawarte jest w niej m.in. rozwijanie portfolio produktów i rozwiązań. W omawianym okresie udało się wdrożyć do sprzedaży bramy ppoż., produkt wytwarzany jest przez spółkę DFM Doors. Mercor podkreśla także, że koncentrować się będzie na ekspansji zagranicznej.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1