Kolejne inwestycje Pilkingtona w rozwój mocy produkcyjnych

Red.: |Data publikacji:

Pilkington inwestuje w rozbudowę swoich fabryk nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich. Tym razem firma zmodernizuje swój zakład w St. Helen w Wielkiej Brytanii.

Popyt na szkło w Europie rośnie. Świadczy o tym szereg inwestycji, na które się decydują firmy produkujące szyby do budownictwa. Pilkington, marka należąca do NSG Group nie tak dawno, bo 15 maja uroczyście otworzyła nowy zakład produkcyjny w Białymstoku. Na powierzchni 10 tys. m2 zaplanowano 4 linie produkcyjne. Koncern zdecydował się na inwestycję na Podlasiu ze względu na duży popyt na szkło budowlane nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Nowy zakład produkcyjny w Polsce, w Białymstoku został otwarty w połowie maja.

Natomiast w połowie lipca brytyjskie media informowały, że NSG wyda ok. 3 mln funtów (ponad 14 mln zł) na modernizację zakładu w St. Helen, właśnie w Wielkiej Brytanii. Pieniądze zostaną wydane m.in. na piec do hartowania szkła, urządzenie do testów HST (heat soak test) oraz na urządzenia służące do pomiarów szkła. W zmodernizowanym zakładzie będzie wytwarzane głównie  szkło Pilkington Planar dla systemu szklenia strukturalnego.

Przedstawiciele Pilkingtona przyznają, że na rynku obecnie rosną oczekiwania co do estetyki szkła, ale i jego wysokiej jakości. Ten trend staje się widoczny szczególnie w ostatnich pięciu latach. Dlatego firmy wytwarzające szyby muszą sprostać tym wymaganiom, inwestując m.in. w nowoczesne technologie do produkcji.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1