Jubileusz Somfy w Polsce

Red.: |Data publikacji:

W minionym tygodniu spółka Somfy Polska odebrała dyplom lidera rynku stolarki w segmencie automatyka. Dyrektor Radosław Borkowski dziękując za to wyróżnienie zwrócił uwagę, że obecny sezon był dla spółki, podobnie jak dla całej branży, okresem dużych wyzwań, dużych zmian i adaptacji nowych sposobów pracy.

Dyrektor Borkowski nie ujawnił jeszcze tegorocznych wyników , ale można przypuszczać, że nie odbiegają one od wyników całej Grupy Somfy, o których pisaliśmy TUTAJ. Co prawda w III kwartale Grupa odnotowała spadki sprzedaży w stosunku do III kwartału 2020, w Europie Środkowej o 13,8 proc., ale po trzech kwartałach notuje się tu 21-proc. wzrost sprzedaży, która przekroczyła wartość 1,5 mld euro.

Obecny rok jest jubileuszowy dla spółki Somfy Polska, bo obchodzi ona właśnie swoje 25-lecie działalności. Z tej okazji zorganizowała w warszawskim Ufficio Primo uroczystą Galę, na którą zaprosiła swoich partnerów i klientów. Impreza przeprowadzona pod hasłem „We create somfying good” połączona była z aukcją charytatywną. Z licytacji, którą przeprowadzono online oraz na żywo podczas gali, uzyskano łącznie 41.250 zł, do której to kwoty Somfy dołożyło jeszcze 30.000 zł ze swojego budżetu. Całość zasiliła konto Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina. Od 2004 r. wspiera ona osoby, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie. Każdego roku Fundacja otacza opieką ponad 200 osób.

W trakcie tej uroczystej Gali, dyrektor zarządzający Somfy Polska, Radosław Borkowski, powiedział:

Tym wydarzeniem chcieliśmy podziękować za dotychczasową współpracę oraz podkreślić wagę naszych relacji biznesowych w tym wymagającym dla wszystkich czasie. (..) Chcemy, aby budownictwo mieszkaniowe oraz użyteczności publicznej było zrównoważone, energooszczędne i przyjazne. Taki cel postawiliśmy sobie dokładnie ćwierć wieku temu i na tej drodze pozostajemy.

Firma Somfy (Société d’Outillage et de Mécanique de Faucigny) powstała w 1969 r. w mieście Cluses we francuskiej Górnej Sabaudii. Zaczynała od urządzeń mechaniki precyzyjnej, głównie części do produkcji zegarków. Dziś to światowy potentat w branży systemów inteligentnego sterowania i automatyki domowej. Działa w 58 krajach, posiada 8 fabryk (także w Polsce, w Niepołomicach). Zatrudnia 6,5 tys. pracowników, ma na koncie ponad 2200 patentów. Somfy Polska, która działa na naszym rynku już od ćwierć wieku, oferuje zintegrowane rozwiązania smart home od napędów do rolet, markiz, pergoli i bram począwszy, poprzez systemy zarządzania ochroną przeciwsłoneczną w obiektach biurowych i użyteczności publicznej, po najnowocześniejsze systemy zdalnego sterowania. W okresie 2019-2021 wyposażyła w systemy smart home blisko 1500 mieszkań i domów w projektach kilku deweloperów.

Zobacz również

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Grupa Rehau podjęła decyzję o sprzedaży swojej działalności w Rosji. Inny znów producent profili, Profine, ogłosił inwestycję w Serbii.

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Grupa Warema podsumowała globalne wyniki za 2021 r. Firma osiągnęła wzrost przychodów o 10 proc. Do wysokich wyników przyczyniła się także działalność Anwisu.

Kongres Stolarki Polskiej za nami

Kongres Stolarki Polskiej za nami

W dniu 27 maja w Warszawie odbył się Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Była to już 12. edycja tej imprezy. Głównymi tematami spotkania były: sytuacja gospodarcza, ekologia oraz marketing.

1