Połączenie spółek Somfy i BFT Polska

Autor: |Data publikacji:

Połączenie spółek Somfy i BFT Polska oznacza, że dwóch graczy na rynku automatyki budynkowej łączy swoje siły. W połowie roku Somfy sp. z o.o. sfinalizuje projekt połączenia z BFT Polska sp. z o.o. Notabene, na poziomie globalnym ten proces rozpoczął się kilka lat temu. Stopniowo jest wdrażany na kolejnych rynkach. Teraz przyszedł czas na Polskę.

Somfy

BFT

BFT powstało w roku 1981 w miejscowości Thiene we Włoszech. Jest aktywne na całym świecie. Ma 20 filii i ponad 530 dystrybutorów działających na terenie ponad 120 krajów. Od roku 2004 BFT wchodzi w skład Grupy Somfy. Jak podkreśla firma, przyczyniło się to do zdobycia znacznych udziałów w rynku i stworzenia ustrukturyzowanej sieci dystrybucji.

Somfy

Natomiast Somfy to firma rodzinna, założona ponad 50 lat temu przez rodzinę Despature we Francji. Jest jednym z liderów w swojej branży. Oferuje rozwiązania automatyki domowej i jej motoryzacji. Ma przedstawicielstwa w 59 krajach na świecie. Jako Grupa Somfy zarządza portfelem 8 marek (m.in. Somfy, Simu, BFT, Teleco). Jej osiem fabryk zlokalizowanych jest w pięciu krajach. Jedna znajduje się w Polsce w Niepołomicach koło Krakowa.

Połączenie Somfy & BFT Polska – uzasadnienie i cele

W podsumowaniu, dokument umieszczony na stronie internetowej Somfy (plan przejęcia został podpisany 15 kwietnia 2024 r.), stwierdza, że połączenie spółek miało na celu uproszczenie i uporządkowanie istniejącej struktury kapitałowej . Notabene, chodziło również o skoncentrowanie funkcji gospodarczych w jednym podmiocie.

Z tego powodu, Krzysztof Majewski, Country Manager Somfy, podkreśla iż:

Dzięki połączeniu obu spółek, a co za tym idzie również gam produktowych i modeli dystrybucji, będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać naszych partnerów i klientów, zapewniając solidne zaplecze merytoryczne oraz techniczne. Kompatybilność produktów da nam szerokie możliwości kompleksowej obsługi projektów, które do tej pory były dla nas nieosiągalne. Jednocześnie ujednolicenie procesów logistycznych i obsługi posprzedażowej powinno pozytywnie wpłynąć na doświadczenia klientów. Niezależnie od tego, którą markę z Grupy Somfy wybiorą. Tym samym chcemy zapewnić, że utrzymamy obie marki i oferty zarówno BFT, jak i Somfy. Każda ma swoje mocne strony. Wierzymy, że podjęte przez nas kroki stworzą nowe możliwości biznesowe dla całej GRUPY.

Jak połączenie spółek Somfy i BFT Polska wpłynie na ich funkcjonowanie?

Wbrew pozorom, zmiany nie wpłyną na kwestie zarządcze. W obu spółkach prokurentem jest Yann Barou, dyrektor zarządzający dla Europy Wschodniej. Dotychczasowy dział handlowy, wsparcia technicznego oraz obsługi klienta BFT będzie płynnie kontynuować misję rozwoju rozpoznawalności marki BFT. Oczywiście, będzie również realizować cele biznesowe tak jak obecnie, tylko formalnie w strukturach Somfy.

Więcej o Somfy: https://forumbranzowe.com/somfy-wartosc-sprzedazy-w-europie-spadla/

i na stronie internetowej firmy: https://www.somfy.pl/

Więcej o BFT: https://www.bft-automation.com/pl_PL/

Zobacz również

Program „Czyste Powietrze” zawieszony!

Program „Czyste Powietrze” zawieszony!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakomunikował, że wraz z końcem roku zostanie zawieszony program "Czyste Powietrze". Zawieszenie potrwa do czasu wprowadzenia zmian w regulaminie programu.

Nowe „Vademecum: okna z PCW” dostępne na naszym portalu

Nowe „Vademecum: okna z PCW” dostępne na naszym portalu

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym "Vademecum: okna z PCW", które właśnie pojawiło się na naszym portalu. To kompendium wiedzy przeznaczone dla wszystkich profesjonalistów z branży stolarki otworowej.

Grupa Roto raportuje rok 2024

Grupa Roto raportuje rok 2024

Grupa Roto utrzyma w roku obrotowym 2024 sprzedaż netto i zyski na poziomie zbliżonym do roku poprzedniego.