Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Red.: |Data publikacji:

Hydro Building i Saint-Gobain rozpoczęli współpracę na polu dekarbonizacji. Obie firmy oferują produkty, dzięki którym ślad węglowy fasady znacznie się obniży.

Hydro Buildig Systems rozpoczęło współprace w Saint-Gobain polegająca na integracji ze sobą produktów niskoemisyjnych dwóch firm. Dzięki temu udało się zmniejszyć ślad węglowy w fasadach o połowę w stosunku do wersji standardowej. Hydro oferuje system aluminiowy Hydro Circal, w którym profil wykonane są w znacznym stopniu ze złomu poużytkowego. Z kolei Saint-Gobain dostarcza szkło niskoemisyjne, wytworzone przy udziale energii odnawialnej. Firma także korzysta z surowców pochodzących częściowo z recyklingu.

Bruno Mauvernay (po lewej) z Saint-Gobain i Henri Gomez (po prawej) z Hydro Building Systems

Jednym z elementów porozumienia między dwiema firmami jest przeprowadzanie wspólnych szkoleń dla kooperantów, by mogli poznać ofertę partnera. Firmy planują również prowadzić wspólne działania komunikacyjne. Ponadto oba koncerny zamierzają współpracować, by poddawać recyklingowi szkło i aluminium z fasad, które zostały wycofane z eksploatacji. Także poszczególne zespoły pracowników Saint-Gobain i Hydro będą ze sobą ściśle współpracować.

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1