Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Red.: |Data publikacji:

Hydro Building i Saint-Gobain rozpoczęli współpracę na polu dekarbonizacji. Obie firmy oferują produkty, dzięki którym ślad węglowy fasady znacznie się obniży.

Hydro Buildig Systems rozpoczęło współprace w Saint-Gobain polegająca na integracji ze sobą produktów niskoemisyjnych dwóch firm. Dzięki temu udało się zmniejszyć ślad węglowy w fasadach o połowę w stosunku do wersji standardowej. Hydro oferuje system aluminiowy Hydro Circal, w którym profil wykonane są w znacznym stopniu ze złomu poużytkowego. Z kolei Saint-Gobain dostarcza szkło niskoemisyjne, wytworzone przy udziale energii odnawialnej. Firma także korzysta z surowców pochodzących częściowo z recyklingu.

Bruno Mauvernay (po lewej) z Saint-Gobain i Henri Gomez (po prawej) z Hydro Building Systems

Jednym z elementów porozumienia między dwiema firmami jest przeprowadzanie wspólnych szkoleń dla kooperantów, by mogli poznać ofertę partnera. Firmy planują również prowadzić wspólne działania komunikacyjne. Ponadto oba koncerny zamierzają współpracować, by poddawać recyklingowi szkło i aluminium z fasad, które zostały wycofane z eksploatacji. Także poszczególne zespoły pracowników Saint-Gobain i Hydro będą ze sobą ściśle współpracować.

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Zmiany personalne w firmach Selena, ML System i Velux

Zmiany personalne w firmach Selena, ML System i Velux

W Selenie i ML System w maju doszło do zmian w zarządzie. Z kolei Velux zaczął poszukiwać nowego dyrektora.

1