Hitowy transfer w branży stolarki!

Red.: |Data publikacji:

Jak wynika z informacji uzyskanych przez nasz portal, Michał Maciejewski odchodzi z funkcji dyrektora handlowego w firmie Alsecco! Wszystko wskazuje na to, że wkrótce ponownie pracować będzie dla europejskiego lidera rynku okien tworzywowych.

Z końcem października Michał Maciejewski odchodzi z funkcji dyrektora handlowego Alsseco – wynika z naszych informacji uzyskanych ze źródeł związanych z firmą. Choć producent z Nysy oficjalnie nie komunikuje zmian personalnych, obie strony nie zaprzeczają tym doniesieniom. Jak podają nasze źródła, odejście Michała Maciejewskiego spotkało się z dużym zaskoczeniem wielu pracowników.

Z kim zwiąże się ten doświadczony menadżer branży stolarki? Wszystko wskazuje na to, że Maciejewski powróci do Eko-Okien! Z informacji uzyskanych od firmy z Kornic jasno wynika, że wkrótce drogi producenta oraz ich byłego dyrektora handlowego, a przez moment nawet prezesa zarządu, powinny znowu się skrzyżować.

Michał Maciejewski jest absolwentem Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Z branżą stolarki związał się w 2001 roku, gdy podjął pracę dla firmy Okna Rąbień (dzisiaj w tym zakładzie działa marka WnD). Następnie w firmie Eko-Okna szefował działowi sprzedaży przez niemal dekadę i to między innymi dzięki jego zdolnościom i pracy firma z Kornic stała się jednym z najważniejszych producentów okien z PCW w Europie. W czerwcu 2020 roku jako pierwsi informowaliśmy, że Michał Maciejewski przerwał współpracę z Eko-Oknami (szczegóły) a w sierpniu pisaliśmy o tym, że znalazł on dla siebie nowego pracodawcę w postaci Alsecco (więcej na ten temat TUTAJ). – Alsecco ma pełną ofertę produktów, na których zawsze mi zależało także w innych firmach. Bogaty wybór profili oraz okuć pozwoli konkurować z największymi producentami. Dzięki temu możemy się rozwijać i odpowiedzieć na zapotrzebowanie wymagających klientów – komentował na naszych łamach.

Alsecco z siedzibą w Nysie to producent, który od lat dynamicznie się rozwija. W 2010 roku przychody firmy wyniosły 53 mln zł. a w 2020 roku przekroczyły już 203 mln zł. Tylko w jednym roku od ponad dekady firma zaliczyła spadki – miały one miejsce w 2019 roku, gdy przychody wyniosły 174,8 mln zł w porównaniu do 189 mln zł uzyskanych w roku 2018. Alsecco inwestuje obecnie w powierzchnie produkcyjne i magazyn. Zakończenie projektów budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2022 r. (piszemy o tym TUTAJ)

Z kolei Eko-Okna to największy pojedynczy producent stolarki w Europie. Firma z Kornic stale się rozwija i inwestuje w moce produkcyjne. W sierpniu tego roku informowaliśmy o pracach wykończeniowych kolejnej hali (szczegóły), a w czerwcu podaliśmy informację, że firma zakupiła tereny pod budowę nowego zakładu (TUTAJ)

 

Zobacz również

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Nowe i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r.

Yawal otwiera showroom w Warszawie

Yawal otwiera showroom w Warszawie

7 grudnia firma Yawal dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego showroomu zlokalizowanego w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan w dwóch zakładach w Polsce zainstalował nowy system informatyczny, który ma wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji.

1