Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Autor: |Data publikacji:

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w spółce Selt sp. z o.o. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w tym obwieszczeniu szacowana cena sprzedaży netto wyniesie ok. 380 mln zł.

W dniu 14 czerwca 2024 r. zarząd Grupy Kęty ogłosił zawarcie przedwstępnej, warunkowej umowy kupna 211 815 udziałów Selt (z siedzibą w Opolu), co stanowi 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki. Ta strategiczna transakcja, wyceniona została przez strony na ok. 420 mln złotych. Kwota ta zostanie pomniejszona o wartość długu netto. Na dzień 31 maja 2024 r. został on oszacowany na ok. 40 mln netto, więc cena netto sprzedaży wyniosłaby ok. 380 mln złotych. Transakcja ma być finansowana ze środków własnych Grupy Kęty oraz kredytów bankowych.

Realizacja umowy wymaga zgody odpowiednich organów regulacyjnych, w tym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz odpowiednich organów antymonopolowych w Czechach i Austrii. Zezwolenie antymonopolowe od UOKiK musi być wydane nie później niż do 30.09.20204 r., zaś warunki dodatkowe powinny być spełnione do 7.10.2024 r.

Według zarządu Grupy Kęty, przejęcie Selt pozwoli na wydłużenie łańcucha wartości oraz rozszerzenie portfolio produktowego w obszarze, w którym Grupa nie miała dotąd znacznego udziału. Przejęcie wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Kęty na lata 2021-2025, która zakłada możliwość akwizycji w obszarach związanych z podstawowym zakresem działalności firmy.

Pełna treść komunikatu na stronie internetowej Grupy Kęty.

Zobacz również

Grupa Kęty otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie spółki Selt

Grupa Kęty otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie spółki Selt

Grupa Kęty opublikowała komunikat o uzyskaniu zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką Selt.

Wyniki i perspektywy sprzedaży okien w Szwajcarii

Wyniki i perspektywy sprzedaży okien w Szwajcarii

Szwajcaria jest kolejnym krajem, który odczuwa problemy na rynku stolarki okiennej. Okazuje się, że popyt na okna stale maleje.

Rozbudowa parków maszynowych u kilku producentów

Rozbudowa parków maszynowych u kilku producentów

Zapotrzebowanie producentów stolarki na maszyny jest nadal widoczne. Okazuje się jednak, że firmy, które je oferują, proponują również inne usługi. Ich celem jest dodatkowe zwiększenie zainteresowania i nakręcanie popytu.

1