Gerda przerywa milczenie!

Red.: PG |Data publikacji: 2020-11-13

Przez długi czas nie docierały do mediów żadne nowe informacje od firmy Gerda. Okazuje się, że w firmie zachodziły rewolucyjne zmiany i nadszedł czas, w którym przedsiębiorstwo postanowiło je zakomunikować za pośrednictwem naszych mediów!

Rok 2020 jest bardzo istotny w historii firmy Gerda. W lutym podjęto decyzję o konsolidacji spółek grupy Gerda, a to z kolei przyniosło rewolucję w strukturze organizacyjnej. Zmiany dotyczyły m.in. zarządu, sprzedaży, marketingu, pionu logistyki, jakości, biur konstrukcyjnych i technologicznych. Przeprowadzono zewnętrzne audyty i wprowadzono procesy optymalizacyjne . Celem było poprawienie terminowości dostaw do poziomu 98 proc. Zmiany organizacyjne spowodowały duże zmiany personalne.

Piotr Gmiński, prezes firmy Gerda:

Wprowadziliśmy zarządzanie przez cele oraz system do planowania zadań. Oba działania finalnie spowodowały konieczność zmian na wielu stanowiskach dyrektorskich, bowiem zdania nie były realizowane w planowanym czasie. Dzięki wyznaczeniu jasnych celów wiedzieliśmy, gdzie mamy najsłabsze elementy łańcucha. Dokonaliśmy wielu awansów wewnętrznych lub zatrudniliśmy menadżerów z rekrutacji zewnętrznych.

Firma rozpoczęła bezpośrednią współpracę z sieciami marketów budowlanych, takimi jak Castorama, Leroy Merlin, OBI i PSB. Gerda wprowadza też do swojej oferty od listopada nowe kategorie produktowe, takie jak zapięcia rowerowe, samozamykacze czy nowa linie kłódek. W związku z tym zatrudniony został dyrektor handlowy, który jest specjalistą z zakresu okuć rowerowych i współtworzył strategię firmy Abus w tej kwestii. Nowościami na rynku są też dostępne już na rynku nowe drzwi do mieszkań oraz inteligentny zamek „tedee powered by Gerda”. Nowe kategorie produktowe oraz zmiany w organizacji produkcji niosły za sobą inwestycje w park maszynowy w wysokości ok. 3 mln. zł.

Ten sezon jest dla Gerdy udany. Firma, pomimo zawirowań na rynku, odnotowuje wzrost sprzedaży na poziomie 6 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, który był dla firmy rekordowy (Gerda odnotowała wówczas wzrost na poziomie 19 proc.). Może to oznaczać kolejny rok rekordów sprzedażowych.

Znacznie więcej na temat zmian w Gerdzie, inwestycjach, nowościach, planach i funkcjonowaniu firmy w trakcie pandemii powiedział nam Piotr Gmiński, prezes Gerdy, w ekskluzywnym wywiadzie, który można przeczytać TUTAJ:

Organizacyjna rewolucja

Zobacz również

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem i wita w strukturach nową spółkę.

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze w tym roku obecne było podczas targów Bau online. Firma w swoim stoisku prezentowała szereg nowości.

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Miesięcznik Forum Branżowe rozpoczyna 2021 r. wielkimi zmianami! Styczniowy numer naszego magazynu  to prezentacja nowego layoutu oraz odświeżona zawartość, a wszystko po to, by codziennie dostarczać Państwu najważniejsze informacje w nowoczesnej formie zarówno w internecie, jak i na papierze.

1