Gealan z rekordowym wzrostem za pięć miesięcy

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-23

Gealan z Niemiec podsumował miniony sezon, a także pierwsze pięć miesięcy bieżącego roku. Firma notuje wzrosty sprzedaży, a także decyduje się na inwestycje.

Miniony rok, mimo pandemii, był dla Gealana bardzo dobry pod względem handlowym. Firma w 2020 r. jedynie na wiosnę zanotowała dwa miesiące spadku sprzedaży. Jednak w kolejnych miesiącach nastąpiło odbicie i wzrost popytu na systemy okienne z PCW. Gealan podał, że w 2020 r. wartość sprzedaży wyniosła 245 mln euro w porównaniu do 239 mln euro roku 2019.

Gealan podsumował także pierwsze pięć miesięcy tego roku. Firma widzi kontynuację wzrostu sprzedaży z zeszłego roku i na koniec maja odnotowała wyższą sprzedaż o 35 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 r.

Zakład Gealana w Tanna w Niemczech.

Dostawca w minionym roku ma na koncie także kilka znaczących dla firmy wydarzeń. Udało się m.in. wprowadzić do sprzedaży nowy system Gealan Linear. W 2020 r. firma wydała ponad 15 mln euro na inwestycje, m.in. w niemieckich zakładach w Tanna i Oberkotzau. Jednak Gealan zapowiada, że w tym roku planuje kolejne inwestycje o wartości ok. 16 mln euro. Firma wyznaczyła sobie cel, by stworzyć zamknięty obieg recyklingu. Podsumowanie inwestycji Gelana 2020 r. w Niemczech znajduje się TUTAJ.

Także w Polsce Gealan inwestował – w ubiegłym roku powstał nowy magazyn w Rzgowie. To obiekt o powierzchni ponad 12 tys. mkw. z zainstalowanymi panelami fotowoltaicznymi. O tej inwestycji można przeczytać TUTAJ

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1