Fensterbau Frontale – nie, Budma – tak

Red.: |Data publikacji:

Jak poinformowały Targi Norymberskie, targi Fensterbau Frontale zostały przesunięte na lipcowy termin. Obecnie Budma w Poznaniu zapowiada się na jedyną ważną imprezę branżową w tej połowie roku.

Targi Fensterbau miały się odbyć planowo w dniach 29 marca – 1 kwietnia. Informowaliśmy jednak pod koniec grudnia o tym, że organizator zwrócił się do wystawców z zapytaniem o ich opinię na temat ewentualnego przesunięcia imprezy na lipcowy termin, w związku z rozwojem sytuacji pandemicznej w Europie (więcej na ten temat). Do 17 stycznia zbierane były opinie współpracujących z Targami Norymberskimi firm. Warunkiem przeniesienia imprezy była taka wola firm o łącznej powierzchnia stoisk przekraczającej 65 proc. powierzchni wystawienniczej.

Teraz wiemy już, że za zmianą terminu opowiedziała się wymagana liczba wystawców. Targi Fensterbau Frontale zostały przesunięte na 12-15 lipca 2022 roku. Odbędą się one tradycyjnie już w Norymberdze.

Petra Wolf, członek zarządu NürnbergMesse:

Targi mogą się co prawda odbywać, ale niepewność była spora wśród naszych klientów. Ponadto na tle dynamicznego rozwoju zakażeń nie można wykluczyć krótkoterminowych obostrzeń lub zaostrzenia przepisów na szczeblu federalnym i krajowym.

Obecnie jedyną dużą imprezą branżową planowaną w pierwszej połowie roku jest BUDMA, która odbędzie się w dniach 1-4 lutego 2022 roku. Według Międzynarodowych Targów Poznańskich 30. edycja tych popularnych targów budowlanych ma  przyciągnąć około 500 wystawców, wśród których silną reprezentację ma mieć stolarka otworowa. Jej reprezentanci będą pokazywali swoją ofertę przede wszystkim w halach 3A oraz 5.

W poznaniu zaplanowano też imprezy towarzyszące: Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ; Technologii i Materiałów dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Targi Kominkowe KOMINKI. Z myślą o architektach przygotowano z kolei Forum Architektury i Designu D&A. Nie zabraknie też pokazów prawidłowych technik montażowych, czyli Monteriady, Pokazów Sztuki Dekarskiej oraz Strefy Podłóg i Warsztatów Parkieciarskich. W przeddzień targów zaplanowany był Kongres Budownictwa Polskiego, ale został on przesunięty na dalszy termin (szczegóły).

Zobacz również

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Nowe i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r.

Yawal otwiera showroom w Warszawie

Yawal otwiera showroom w Warszawie

7 grudnia firma Yawal dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego showroomu zlokalizowanego w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan w dwóch zakładach w Polsce zainstalował nowy system informatyczny, który ma wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji.

1