Czy targi Fensterbau Frontale zostaną przesunięte?

Red.: |Data publikacji:

Targi Norymberskie poprosiły firmy wystawiające się na Fensterbau Frontale o opinię dotyczącą terminu tej imprezy. Na tej podstawie organizator zdecyduje, czy termin targów zostanie przesunięty. Znamy już alternatywną datę.

Targi Norymberskie napisały do wystawców e-maile, w których informują o możliwym przesunięciu imprezy Fensterbau Frontale. Ta ma się odbyć planowo w dniach 29 marca – 1 kwietnia. Organizator zwraca w wiadomości uwagę na dynamicznie zmieniającą się sytuację w związku z kolejną falą koronawirusa oraz jego nową odmianą.

Od września 2021 roku w norymberskim Centrum Wystawienniczym ponownie organizowane są wystawy oraz kongresy. Odbywają się one zgodnie z wymogami bawarskiego rozporządzenia w sprawie kontroli zakażeń oraz najnowszego bawarskiego rozporządzenia o zapobieganiu chorobom zakaźnym. Obecnie obowiązujące przepisy również umożliwiają organizację wydarzeń targowych. Jak podkreślają Targi Norymberskie, doświadczenia z jesiennych targów pokazują, że można takie imprezy organizować w sposób bezpieczny.

Z pisma Targów Norymberskich wynika jednak, że nie da się wykluczyć krótkoterminowych zaostrzeń przepisów na poziomie federalnym i państwowym, ze względu na dynamiczny rozwój pandemii. W związku z tym część wystawców zwróciło się do organizatorów o rozważenie przełożenia terminu Fensterbau Frontale na późniejszy termin, dlatego Targi Norymberskie wyszły z propozycją alternatywnej daty tego wielkiego święta branży stolarki. Alternatywna data to 12-15 lipca 2022 roku.

Do 14 stycznia Targi Norymberskie będą zbierały opinie od wystawców na temat ewentualnego przełożenia targów Fensterbau Frontale. Jeżeli za przesunięciem będą firmy, których łączna powierzchnia stoisk wyniesie ponad 65 proc. powierzchni wystawienniczej, wówczas targi zostaną przesunięte na nowy termin.

Wczoraj pisaliśmy, że obecnie na liście wystawców jest ponad 500 firm  w tym liczna reprezentacja firm z Polski (szczegóły). To od nich zależy obecnie, w którym terminie odbędą się targi Fensterbau Frontale.

Nadal ponad 500 wystawców na Fensterbau Frontale

 

Zobacz również

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Roltec zbuduje we Wrocławiu nową fabrykę do wytwarzania paneli fotowoltaicznych. Szklane panele mogą stanowić część szklanej fasady.

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Podczas webinarium z 1 grudnia 2022 roku poznaliśmy założenia i szczegóły Koalicji Termomodernizacji, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. Obecnie trwają zapisy do tej inicjatywy.

Kolejny dobry rok Budvaru

Kolejny dobry rok Budvaru

Budvar Centrum odnotuje w tym roku 25-proc. wzrost liczby sprzedanych okien, większy za granicą niż w Polsce. Szacuje się, że wartościowo ten wzrost będzie jeszcze większy.

1